ایکس باکس سری ایکس و سری اس اجازه حذف برخی بخش های بازی را به شما می دهند

کنسول های نسل نهم مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری ایکس و سری اس از هارد SSD خاصی برای ذخیره‌سازی بازی ها استفاده می‌کنند. استفاده از این هارد مخصوص باعث شده است که برخی قابلیت ها به این کنسول ها اضافه شود. یکی از این قابلیت ها این است شما می‌توانید بخش هایی از بازی را که به آن نیازی ندارید حذف کنید.

استفاده از هارد SSD در کنسول های ایکس باکس سری ایکس و سری اس

یکی از قابلیت های ویژه در کنسول های نسل نهم استفاده از هارد SSD بود که باعث شده است سرعت اجرای بازی ها به شدت افزایش پیدا کند. همین امر باعث شده است که بازی ها روان تر و پویاتر اجرا شوند. البته استفاده از هارد SSD یک ایراد هم دارد و آن هم این است که ظرفیت این هارد دیسک ها محدود و خرید هارد اضافه کمی گران خواهد بود.

کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس هر دو از یک نوع هارد SSD استفاده می‌کنند. با این حال ظرفیت هارد ایکس باکس سری ایکس 1 ترابایت است که مقدار 825 گیگابایت انباری نصب و اجرای بازی ها در دسترس خواهد بود. کنسول ایکس باکس سری اس هم دارای یک هارد 500 گیگابایتی است که چیزی در حدود 350 گیگابایت ان برای نصب بازی ها در دسترس خواهد بود.

حال با توجه به این موضوع مایکروسافت از قابلیت جدیدی در کنسول خود رونمایی کرده است. شما می‌توانید بخش هایی از بازی را که به آن نیازی ندارید از روی هارد خود حذف کنید. البته این قابلیت باید روی بازی ها نیز فعال باشد تا شما بتوانید این کار را انجام دهید.

به عنوان مثال در بازی هایی که دارای بخش های چند نفره آنلاین مهم هستند مانند بتلفیلد یا کال آف دیوتی شما می‌توانید بخش داستانی را بعد از اتمام بازی از روی هارد کنسول خود پاک کنید و فقط بخش چند نفره را نگه دارید. این قابلیت در طی یک مصاحبه از طرف آقای لری هرب با سرپرست تیم تولید ایکس باکس آقای جیسون رونالد معرفی‌شده است. در این مصاحبه آقای جیسون رونالدو به صورت ویژه در مورد این قابلیت صحبت کرده است. در این مصاحبه ایشان اعلام داشته است که شما می‌توانید فرآیند مدیریت حافظه دستگاه خود را بهتر مدیریت کنید و این قابلیت یکی از ویژگی های جدیدی است که به کنسول های ایکس باکس سری ایکس و سری اس اضافه شده است.

حل معضل کمبود فضا در نسل نهم با استفاده از این قابلیت

عرضه انحصاری Ark 2 برای ایکس باکس سری ایکس و سری اس

این موضوع می تواند تا حد زیادی موضوع کمبود فضا در نسل نهم بازی های ویدیویی و افزایش حجم بازی های ویدیویی را برطرف کند. اگر شما علاقه مند به اجرا بازی ها در بخش تک نفره باشید می‌توانید به راحتی بخش چند نفره را از روی هارد کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس خود پاک کنید و فضای مناسبی را برای نصب بازی های بازی به دست بیاورید. اگر هم فقط آنلاین بازی می کنید می‌توانید بخش های تک نفره را حذف کنید. البته همان‌طور که گفته شده این قابلیت باید توسط بازی ویدیویی نیز پشتیبانی شود و ممکن است همه بازی ها از این قابلیت بهره مند نباشند.

کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس در تاریخ 10 نوامبر یعنی 20 آبان ماه با برچسب قیمتی به ترتیب 499 و 299 دلار به صورت جهانی عرضه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی