نمایش لودینگ بسیار سریع و یکی از قابلیت های مهم Xbox Series X توسط مایکروسافت

شرکت ایکس باکس در ابتدای سال 2020 و با انتشار اطلاعات مهمی، به طور کامل Xbox Series X را برای عموم معرفی کرد و به نمایش گذاشت. این شرکت همچنین اجازه آشنایی مخاطبان با لودینگ سریع و قابلبت Quick Resume را به آن ها داد. در واقع طبق ویدئو منتشر شده از سوی این شرکت، یکی از مهم ترین ویژگی های کنسول Xbox Series X که پردازنده 12 ترافلاپسی دارد، ویژگی Quick Resume آن است. در توضیح این ویژگی می توان گفت که استفاده از آن سبب می شود تا بازیکن بتواند از چند بازی ویدئویی به صورت هم زمان استفاده کند و به راحتی بین آن ها جابه جا شود. به عنوان مثال یک بازیکن قادر خواهد بود هنگامی که در حال نبرد در بازی Ori And The Build Forest: Definitive Edition است و از ادامه نبرد خسته شده منو را باز کند و بازی Forza Horizon 4 را اجرا کند.

 

کنسول ایکس باکس سری ایکس به کاربران اجازه می دهد تا هنگام ریبوت شدن دستگاه، بازی از قسمتی که در حال انجام بوده دوباره شروع شود و نیاز به انتظار زیاد برای باز شدن آن نخواهند بود بلکه تنها با صرف چند ثانیه می توانند به آن بازی دسترسی مجدد پیدا کنند. بنابراین این شرکت از شعار “صبر کردن کمتر، بازی کردن بیشتر” بدین منظور استفاده کرده است.

از دیگر ویژگی های کنسول ایکس باکس سری ایکس، منتظر نگذاشتن کاربران هنگام لودینگ صفحات طولانی و خسته کننده بازی است. توانایی این کنسول در رابطه با لودینگ سریع بازی ها به قدری زیاد است که با کنسول قوی ایکس باکس ایکس وان قابل مقایسه نیست و به زودی وجود تفاوت زیاد بین این دو کنسول از نظر سرعت لودینگ برای همگان قابل فهم خواهد بود و از این نظر احساس بهتری را به بازیکنان منتقل می کند.

 

کنسول Xbox Series X قرار است در سه ماه پایانی سال 2020 میلادی یعنی پاییز 1399 در اختیار گیمرها قرار گیرد و با توجه به اینکه تمام ویژگی های آن تا کنون در اختیار همه قرار گرفته است می توان گفت تنها نکته نا مشخص درباره آن، قیمتی است که مایکروسافت برایش در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی