باز نگه داشتن همزمان 6 بازی با استفاده از ویژگی Quick Resume در Xbox Series X

مایکروسافت همیشه برای معرفی نسل جدید کنسول های خود تنها یک کنسول را معرفی می کرد اما این بار برای رقابت با شرکت سونی و کنسول آن موسوم به پلی استیشن 5، تصمیم گرفته که دو کنسول را به عنوان کنسول های نسل نهم معرفی کند که هر کدام برای قشر خاصی از بازیکنان طراحی شده است. Xbox Series X که قدرتمندترین کنسول این نسل است و ایکس باکس سری اس که نسبت به ایکس باکس سری ایکس ضعیف تر و ارزان تر می باشد اما برای اجرای بازی های دیجیتالی با رزولوشن 1440p مناسب است.

قبلا راجع به ویژگی ها و خصوصیات این دو کنسول به طور مفصل صحبت شد اما یکی از ویژگی های مهم و جذابی که به دلیل اهمیت فراوان، صحبت درباره آن ارزش دارد ویژگی Quick Resume در Xbox Series X است. این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که بتوانند به طور همزمان چند بازی را اجرا کرده و به آسانی و در کمترین زمان بین آن ها سوئیچ کنند. در این میان طبق اطلاعاتی که از چند رسانه فعال در زمینه بازی های ویدئویی منتشر شده، توانسته اند برای مدت کوتاهی از کنسول Xbox Series X استفاده کنند و آن را محک بزنند. اولین رسانه با نام گیم اسپات طی آزمایشی که انجام داده با کمک این ویژگی توانسته 6 بازی را به صورت همزمان باز نگه دارد اما باز کردن بازی هفتم سبب شده تا بازی اول بسته شود. همچنین مدت زمانی که نیاز بوده تا بین بازی ها جابه جا شوند حدود 5 تا 8 ثانیه بوده است که به نوبه خود زمان قابل قبولی محسوب می شود.

مایکروسافت سابقا اعلام کرده بود که با کمک ویژگی Quick Resume تنها می توان تا حداکثر 3 بازی را در کنسول Xbox Series X باز نگه داشت در حالی که گیم اسپات ثابت کرد که بیشتر از آن را می توان همزمان باز نگه داشت هچنین رسانه گیمزبیت توانست 4 بازی را همزمان باز نگه داشته و اجرا کند. نکته دیگری که جالب توجه است و رسانه IGN نیز به آن پرداخته علامت مخصوص ویژگی Quick Resume است که هنگام اجرای بازی ها در قسمت بالا و سمت راست تصاویر در کنسول Xbox Series X به نمایش در می آید و از این طریق یادآور می شود که نیاز به زمان زیاد برای لود بازی ها وجود ندارد. اما حالا که مایکروسافت از این آزمایش سربلند بیرون آمده باید منتظر باشیم و ببینیم که تجربه کاربران در این زمینه چگونه است و آیا سری اس نیز مانند Xbox Series X می تواند این ویژگی را به خوبی اجرا و پیاده سازی کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی