بررسی ایکس باکس سری ایکس از دید سایت های معتبر دنیا

با توجه به زمان عرضه کنسول ایکس باکس سری ایکس سایت های معتبر دنیا اقدام به انتشار نقدها و بررسی ها خود از این کنسول نسل نهمی کرده‌اند. نکته مهم در این نظرات این بود که در حال حاضر بازی انحصاری نسل نهمی برای این کنسول ها وجود ندارد و خلی نمی‌توان راجع به قدرت نهایی این کنسول ها اظهارنظر کرد.

بررسی کنسول ایکس باکس سری ایکس

نسل نهم بازی های رایانه ای شروع شده است. کنسول های نسل جدید کم کم وارد بازار خواهند شد. کنسول های نسل نهم مایکروسافت با نام های ایکس باکس سری ایکس و سری اس با قیمت هایی به ترتیب 500 و 300 دلار روانه بازار خواهند شد تا به صورت رسمی نسل نهم بازی های رایانه ای در دنیا آغاز شود.

قبل از انتشار رسمی این کنسول ها نمونه ای برای بررسی به دست سایت ها و خبرگزاری بازی های رایانه ای ارسال شده بود تا منتقدان این کنسول ها را بررسی کرده و نقد های خود را در خصوص این کنسول ها ارائه دهند. حال با نزدیک شدن به تاریخ انتشار نقد های این کنسول ها نیز توسط این سایت ها منتشر شده است.در اینجا به برخی از این سایت ها و نقد های آن‌ها اشاره می کنیم:

سایت ورج امتیاز 8 از 10

سایت ورج ( The Verge ) به عنوان یکی از معتبر ترین سایت های تکنولوژی در دنیا کنسول ایکس باکس سری ایکس را مورد بررسی قرار داده است. در بررسی این کنسول اعلام شده است که ایکس باکس سری ایکس بیشتر هر چیز دیگری به یک رایانه شبیه است. در سیستم های رایانه ای شما می توانید قطعات رایانه مانند کارت گرافیک را ارتقا دهید تا بازی ها را با کیفیتی بهتر تجربه کنید. همین رویکرد در کنسول ایکس باکس سری ایکس نیز مشاهده می شود.

مایکروسافت رویکردی متفاوت با سونی را در پیش گرفته است. سونی اقدام به انتشار کنترلر های جدید کرده است، کنسول از کنترلر های قدیمی پشتیبانی نمی کند. همچنین سونی ظاهر کنسول خود را به شدت ارتقا داده است در حالی که مایکروسافت از کنترلر های ایکس باکس وان پشتیبانی می کند و ظاهر کنسول خود را به شدت ساده و مناسب طراحی کرده است.

در واقع مایکروسافت اهداف ساده‌ای را دنبال می کند. این شرکت به دنبال جذب هرچه بیشتر مخاطب و بازی کننده برای سیستم بازی های خود است. مهمترین برگ برنده مایکروسافت استفاده از سیستم هایی مانند گیم پس و قابلیت Backward Compatibility که در این دو زمینه مایکروسافت به شدت موفق عمل کرده است.

قرارگیری 802 گیگا بایت از فضای Xbox Series X در دسترس گیمرها

در کنار این موارد مایکروسافت باری نسل جدید از 23 استودیو اصلی خود برای تولید بازی های انحصاری رونمایی کرده است تا در این زمینه این کنسول مشکلی نداشته باشد. در واقع مایکروسافت به این باور رسیده است که قوی ترین کنسول حال حاضر در دنیای بازی ها تا زمانی که بازی درست و حسابی و انحصاری خوب نداشته باشد به درد نمی خورد.

عکس xbox series x

سایت یورو گیمر

سایت یورو گیمر( Eurogamer ) کنسول Xbox Series X را کنسولی بسیار پیشرفته دیده است. این سایت اعلام کرده است که در آینده قابلیت ها و ویژگی های این کنسول بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. این سایت به این نکته اشاره کرده است که در حال حاضر بازی انحصاری بزرگی برای این کنسول وجود دارد تا بتواند قدرت واقعی این کنسول را نمایش دهد.
این سایت در بررسی خود اعلام کرده است که برای تجربه یک بازی نسل نهمی واقعی باید مدت زمانی صبر کنید تا بازی های انحصاری کنسول ایکس باکس سری ایکس از راه برسند. هرچه باشد این کنسول باید از بازی های بزرگی استفاده کند تا ما شاهد قدرت قوی ترین کنسول حال حاضر بازی های رایانه باشیم.

سایت گیم اسپات

سایت گیم اسپات ( GameSpot )کنسول Xbox Series X را یک کنسول عالی معرفی کرده است که هنوز قدرت اصلی خود را نشان نداده است… در حال حاضر این کنسول بهترین سخت افزار برای استفاده از اکوسیستم مایکروسافت است. در حال حاضر ایده های انقلابی و نویی در این کنسل مشاهده نمی شود.
همچنین تا زمانی که بازی انحصاری بزرگی برای این کنسول منتشر نشود نمی‌توان به قدرت سخت افزاری این کنسول نگاهی دقیق داشت. درواقع در حال حاضر اگر این کنسول را نخریم هم بازی بزرگ و مهمی را از دست نداده ایم. با این حال می توان این کنسول را تهیه کرده و بازی های نسل هشتم را با بالاترین کیفیت ممکن بازی کرد. البته این نکته را به یاد داشته باشید که تعداد بسیار زیادی از بازی های نسل هشتم را می توانید با یک بروز رسانی در نسل نهم بازی کنید. این بازی ها از قابلیت اسمارت دلیوری پشتیبانی می کنند.

سایت آی جی ان امتیاز 8 از 10

سایت ای جی ان ( IGN ) در بررسی خود به این نظر رسیده است که در حال حاضر بازی وجود ندارد تا قدرت این کنسول را به چالش کشیده و ما را شگفت زده کند. البته در حال حاضر هم بازی هایی که در این کنسول اجرا می شود دارای لودینگ سریع تر بوده و نرخ فریم ریت و رزولوشن بالاتری خواهند داشت.

کنسول بازی مایکروسافت با نام Xbox Series X معرفی شد

کنسول ایکس باکس روی ایکس یک کنسل جالب است با اینکه از یک فن بزرگ استفاده می کند اما به شدت ساکت است. ابعاد کنسول بسیار مناسب است و قابلیت ها و ویژگی های زیادی را در خود جای داده است. همچنین در مقایسه مستقیم با کنسول پلی استیشن 5 این کنسول قیمت یکسان ولی قدرت بالاتری دارد. باید منتظر ماند و دید بازی ساز ها در گذر زمان برای این کنسول چه بازی می سازند که از قدرت آن نهایت استفاده را بکنند.

سایت گیمز رادار امتیاز 8 از 10

سایت گیمز رادار ( GamesRadar )هم کنسول ایکس باکس سری ایکس را بررسی کرده است و در بررسی این سایت آمده است که این کنسول یک کنسول جالب نسل نهمی است. البته در زمان انتشار این کنسول بازی های زیادی وجود دارند که بیشتر آن‌ها را می توانید در همین نسل هشتم هم بازی کنید.

حتی اگر کاربر قدیمی پلی استیشن ه مباشید وقتی به سراغ این کنسول بروید ناامید نخواهید شد. بازی های قدیمی مانند گرز و فورزا روی این کنسول بروزرسانی هایی دریافت کرده‌اند که جلوه های گرافیکی و فنی بازی را برای استفاده در این کنسول ارتقاء می دهد. بازی های دیگر هم به مرور بروزرسانی هایی دریافت کرده و برای این کنسول منتشر خواهند شد.

البته در حال حاضر بازی انحصاری بزرگی برای این کنسول وجود ندارد؛ یعنی بازی نیست که ارزش واقعی خرید این کنسول را داشته باشد. در مجموعه کنسول ایکس باکس رسی ایکس عملکرد بسیار عالی در اجرای بازی ها دارد. ما با یک کنسول قدرتمند طرف هستیم و به مرور بازی های بزرگی برای این کنسول منتشر خواهند شد. با توجه به خرید استودیوی بزرگ و راه اندازی استودیوی جدید به نظر می رسد مایکروسافت برنامه های بلند مدتی برای این کنسول در نظر دارد. به این فکر کنید که در حال حاضر 23 استودیو انحصاری در حال ساخت بازی برای این کنسول هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی