پشتیبانی کنسول Xbox Series X و سری اس از فناوری دالبی ویژن و اتموس

با وجود اینکه هنوز اطلاعات دقیقی درباره زمان عرضه و قیمت کنسول نسل نهم سونی با عنوان پلی استیشن 5 در دسترس نیست اما مایکروسافت در این خصوص از سونی سبقت گرفته و برنامه های خود را در ارتباط با کنسول Xbox Series X کاملا مشخص کرده و حتی در هفته های اخیر زمان عرضه آن که مصادف با 10 نوامبر است و همچنین قیمت 499 دلاری آن را نیز اعلام کرده است.

در آخرین اخباری که در این زمینه در توئیتر منتشر شده شرکت دالبی اعلام کرده که هر دو کنسول Xbox Series X و Xbox Series S به عنوان اولین کنسول هایی معرفی می شوند که قرار است از فناوری دالبی اتموس و دالبی ویژن استفاده کنند. برای معرفی این دو فناوری باید گفت که دالبی اتموس صدای سه بعدی با خاصیت 360 درجه تولید می کند و از این طریق باعث بهبود کیفیت صدای فیلم ها و بازی ها می شود و تمامی فضای اطراف را با صدای کاملا واقعی و با کیفیت پر می کند. اما فناوری دالبی ویژن نوعی فناوری HDR است که دارای تفاوت های اندکی با دالبی اتموس می باشد و آن نیز برای پشتیبانی از فیلم ها و بازی ها کاربرد دارد.

کنسول های Xbox Series X و ایکس باکس سری اس در تاریخ 22 سپتامبر مصادف با 1 مهر ماه پیش فروش می شوند و در اختیار کاربران قرار می گیرند اما فعلا فقط از فناوری دالبی اتموس پشتیبانی می کنند. پشتیبانی از فناوری دالبی ویژن برای این کنسول ها در سال 2021 اتفاق خواهد افتاد. حال باید ببینیم که این فناوری چه کارایی روی کنسول های نسل نهم ایکس باکس دارد و آیا می تواند رضایت بیشتر کاربران را به همراه داشته باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی