پشتیبانی Xbox Series X از تمامی کنترلرهای ایکس باکس وان بر روی همه بازی ها

اکانت رسمی ایکس باکس واقع در انگلستان در طی خبری اعلام کرد با وجود اینکه بازی های پلی استیشن 5 از کنترلرهای PS4 پشتیبانی نمی کنند اما این مشکل در Xbox Series X وجود ندارد. این خبر به این دلیل منتشر شده که سونی اخیرا اعلام کرده کنترلرهای دوال شاک 4 برای اجرای بازی های PS4 روی پلی استیشن 5 است و از آن برای اجرای بازی های اختصاصی پلی استیشن 5 نمی توان استفاده کرد. بنابران مایکروسافت توانست از این خبر نا امیدکننده استفاده کند و مخاطبان خود را برای خرید کنسول جدید خود ترغیب کند. این شرکت به کاربران توضیح داد که کنسول Xbox Series X می تواند به طور کامل و به خوبی کنترلرهای ایکس باکس وان را پشتیبانی کند. در واقع می توان از دسته های ایکس باکس وان برای انجام تمام بازی های ایکس باکس سری ایکس و بدون هیچ محدودیتی استفاده کرد.

انتشار این خبر از حساب توئیتری ایکس باکس در انگلستان برای تمام مدل های رسمی Adaptive،Elite Wireless و SCUF برقرار است. این روش بخشی از استراتژی مایکروسافت برای ارائه خدمات بین نسلی Xbox Series X است و علاوه بر این شرکت، برای مصرف کنندگان نیز منافع خوبی دارد. البته این خبر بیشتر برای استفاده از فرصت برای بیان قابلیت های Xbox Series X در برابر PS5 و ضعف آن است تا معرفی خدمات کنسول جدید.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته هر دو کنسول مایکروسافت و سونی قرار است در تعطیلات 2020 به کاربران معرفی شوند ولی در این میان سونی تصمیم گرفته تا قسمت جدید استریم State of Play را در 6 آگوست پخش کند و اعلام کرده که این رویداد درباره جزئیات مربوط به سخت افزار، استودیوهای فرست پارتی و تاریخ عرضه کنسول نمی باشد. اما فیل اسپنسر اعلام کرده که بزودی قرار است در ماه جاری اخباری را در ارتباط با Xbox Series X در اختیار طرفداران و علاقه مندان قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی