سخت افزار اختصاصی صوتی برای Xbox Series X

در کنفرانس GDC 2020 و طی توضیحاتی که در یک پنل خبری انتشار یافت بیان شد که Xbox Series X مجهز به سخت افزار اختصاصی صوتی خواهد بود. شرکت مایکروسافت که قرار است این کنسول را در تعطیلات 2020 به بازار عرضه کند، خبرهای زیادی را در مورد مشخصات و ویژگی های آن ارائه داده است. خبرهایی مانند مشخصات سخت افزاری آن و قابلیت Backward Compatibility مواردی هستند که در اختیار علاقه مندان به این کنسول قرار گرفته است.

اخیرا نیز اطلاعاتی درباره سخت افزار صوتی کنسول ایکس باکس سری ایکس منتشر شده که نشان دهنده یک سیستم صوتی اختصاصی و قدرتمند است. البته این خبر هنوز توسط مایکروسافت به صورت رسمی منتشر نشده است اما می توان در توضیحات موجود در پنل GDC 2020، آن را مشاهده کرد. این پنل با نام Building Audio Gateways Into Immersive Worlds With Spatial Sound که روی طراحی سیستم های صوتی فعالیت می کند و در کنفرانس GDC 2020 حضور دارد، به وسیله مایکروسافت میزبانی می شود. در توضیحات این پنل که از عبارت Dedicated Hardware-Acceleration استفاده کرده، از وجود یک سخت افزار اختصاصی صوتی در کنسول نسل بعدی ایکس باکس یعنی Xbox Series X پرده بر می دارد.

با وجود اینکه هنوز به طور دقیق مشخص نیست که این ویژگی به چه چیزی اشاره می کند اما ممکن است منظور آن، استفاده از سخت افزارهای کامپیوتری برای بخش صوتی کنسول ایکس باکس سری ایکس و بالا بردن کیفیت و قابلیت آن باشد. این رویداد که قرار است در 18 مارس 2020 برگزار شود جزئیات بیشتری را در این زمینه منتشر خواهد کرد و اخبار تکمیلی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی