جزئیاتی بیشتر از رابط کاربری جدید Xbox Series X و ایکس باکس وان

شرکت مایکروسافت اخیرا اولین تصاویر از نسخه به روز رسانی شده رابط کاربری Xbox Series X را منتشر کرده و در آن با ارائه چند تصویر، جزئیات بیشتری را از تغییراتی که در نرم افزار جدید مایکروسافت ارائه شده به نمایش گذاشته است. این رابط کاربری که برای ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس طراحی شده همزمان با عرضه نسل جدید کنسول های آن منتشر می شود. نشریه Xbox Wire نیز با شنیدن این خبر بر آن شد تا جزئیات بیشتری از رابط کاربری آپدیت شده مایکروسافت و آنچه که کاربران قرار است تجربه کنند منتشر کند و در اختیار آن ها قرار دهد.

Xbox Series X Dashboard

برای توضیح درباره این رابط کاربری ابتدا باید به تغییرات ورود به بخش Guide اشاره کرد. این بخش با ارائه همزمان چند تب، امکان دسترسی به بخش My Games، داشبورد اصلی سیستم، فعالیت های اخیر کاربران و صفحه Apps را فراهم می کند. در قسمت پایین همین صفحه برای راحتی کاربران کلیدهای تنظیمات صدا، ابزار جستجو، ایکس باکس گیم پس، نوتیفیکیشن ها و فروشگاه ایکس باکس در دسترس قرار گرفته است. به علاوه تغییرات دیگری نظیر اضافه شدن صندوق ورودی نوتیفیکیشن ها برای نمایش پیام های دریافتی از اپلیکیشن های مختلف، اخطارها و دعوت به بازی، اضافه شده که همه را در یک فید یکپارچه جمع آوری کرده و نمایش می دهد.

از دیگر ویژگی های این رابط کاربری در Xbox Series X می توان به قابلیت جدید دیگری برای کنترل صدای جداگانه اعضای یک گروه که یکی از آپشن های تنظیمات گفتگو است اشاره کرد. Activity Feed نیز برای آراسته تر شدن آن دچار تغییرات گوناگونی شده است که کار را برای کاربران راحت تر می کند. این تغییرات بزرگ که برای رابط کاربری کنسول های ایکس باکس وان و Xbox Series X در نظر گرفته شده در پادکست هایی که توسط Major Nelson تهیه شده نیز مطرح شده است که می توان با تماشای آن ها به این تغییرات پی برد.

طبق گزارشاتی که قبلا توسط مایکروسافت اعلام شده بود قرار بود که در طی ماه های اخیر جزئیات بیشتری از دو کنسول نسل نهمی Xbox Series X و ایکس باکس سری اس برای هواداران و علاقه مندان به اشتراک گذاشته شود اما با وجود مشکلات پیش آمده قرار شده تا احتمالا در ماه سپتامبر این جزئیات مطرح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی