آموزش ایکس باکس

آموزش گام به گام ساخت حساب کاربری ایکس باکس

ساخت حساب کاربری ایکس باکس یکی از مهم ترین ملزومات برای استفاده از سرویس های متنوع نظیر کنسول های بازی می باشد. فارغ از این که کنسول شما نینتندو، سونی و یا مایکروسافت است، تنها با ساخت حساب کاربری قادر به شروع بازی و استفاده از قابلیت های تعبیه شده هستید. اهمیت این موضوع ما را بر آن داشته است که در ادامه به معرفی و بررسی مراحل موجود در این زمینه بپردازیم.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
ساخت اکانت xbox

اگر می خواهید یک حساب کاربری ایکس باکس بسازید، کلیه مراحل آورده شده در ادامه ، را به طور کامل انجام دهید. در نخستین گام لازم است به سایت Xbox به آدرس www.Xbox.com وارد شده و بر روی گزینه sign in موجود در قسمت بالا و سمت راست صفحه کلیک نمایید.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
ساخت اکانت xbox

سپس بر روی گزینه no account? Create one که به معنای ساخت حساب کاربری ایکس باکس جدید می باشد، کلیک کنید. به یاد داشته باشید که سایر گزینه ها را به همان صورت رها کنید. پس از کلیک بر روی گزینه موجود وارد صفحه ای جدید خواهید شد.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
ساخت اکانت xbox

جالب و در عین حال لازم است بدانید که سه روش کلی برای ساخت حساب کاربری ایکس باکس وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت. گفتنی است که انتخاب روش ساخت چنین اکانتی کاملا به سلیقه شما بستگی دارد.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
ساخت اکانت xbox

روش اول ساخت حساب کاربری ایکس باکس

در این روش و در صورت داشتن ایمیل شخصی امکان استفاده از این ایمیل به منظور ساخت حساب کاربری ایکس باکس میسر می باشد. در صورت نداشتن ایمیل می توانید نسبت به ساخت آن اقدام کنید. این کار علیرغم تصور بسیاری از افراد سخت نبوده و به راحتی قابل انجام است.

ایمیل از پیش ساخته شده را در قسمت مشخص شده وارد نموده و سپس بر روی گزینه next کلیک کنید. در این مرحله لازم است نسبت به انتخاب رمز عبور، محل اقامت و تاریخ تولد خود اقدام کنید. به یاد داشته باشید که یک رمز مناسب رمزی متشکل از حروف، اعداد و علائم می باشد و انتخاب آن یکی از حساس ترین گام های ایجاد حساب کاربری ایکس باکس است.

هر اندازه رمز مورد نظر شما پیچیده تر باشد، احتمال هک کردن حساب شما توسط هکرها ضعیف تر می باشد. البته این بدان معنا نیست که رمز خود را به گونه ای انتخاب کنید که به خاطر آوردن آن برایتان دشوار باشد! بنابراین سعی کنید رمز منتخب را در جایی یادداشت کرده تا بتوانید در صورت لزوم آن را بازیابی کنید.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
ساخت اکانت xbox

در گام بعدی لازم است کشور و تاریخ تولد را که به ترتیب با گزینه های country و birthdate مشخص شده اند، انتخاب نمایید. شاید برایتان جالب باشد که کشوری که نام آن را در این مرحله وارد می نمایید، نشان دهنده محل زندگی شما و موارد دیگری همچون واحد کیف پول شما می باشد. به همین دلیل به کاربران ایرانی توصیه می گردد که در این مرحله از نام کشور آمریکا استفاده نمایند. چرا که خرید گیفت کارت های آمریکا و پرداخت هزینه دلار به تومن برای این دسته از کاربران در مقایسه با سایر کاربران مقیم در کشورهای دیگر ساده تر و در عین حال مقرون به صرفه تر است.

شاید بسیاری از کاربران تصور کنند که در صورت وارد نمودن کشور آمریکا به جای ایران، ممکن است بعدها دچار مشکل شده و نتوانند به خرید بازی بپردازند. به یاد داشته باشید که کلیه بازی های ایکس باکس ریجن فری می باشند. به این معنا که شما فارغ از حساب کاربری که با آن وارد شده اید، می توانید بازی های دیسکی و بسته های الحاقی را خریداری نموده و از آن ها لذت ببرید.

نکته مهم دیگر توجه به وارد نمودن تاریخ دقیق تولد به انگلیسی می باشد. به یاد داشته باشید که وارد نمودن یک تاریخ دقیق در این مرحله بسیار حائز اهمیت بوده و در صورت کوتاهی ممکن است در آینده به مشکلات غیر قابل حلی برخورد نمایید. بنابراین تاریخ تولد خود را به تاریخ میلادی مطابق آن تبدیل نموده و وارد کنید. برای تبدیل تاریخ تولد شمسی به میلادی از اینجا استفاده کنید.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
ساخت اکانت xbox

در انتهایی ترین گام نیز کد وریفای به ایمیلی که در همان ابتدا وارد کرده اید، ارسال می شود. پس از دریافت این کد آن را وارد نموده و با این کار ساخت حساب کاربری ایکس باکس را به پایان برسانید!

به منظور دریافت کد مذکور کافی است وارد ایمیل خود شده و نسبت به باز کردن ایمیل فرستاده شده از جانب مایکروسافت از قسمت inbox یا spam اقدام کنید. در این قسمت کدی هایلایت شده را مشاهده خواهید کرد که کافی است آن را در جای خالی وارد نموده و ساخت اکانت را به پایان برسانید.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
آموزش ساخت حساب کاربری ایکس بکس

روش دوم ساخت حساب کاربری ایکس باکس

در این روش می توانید با انتخاب گزینه ساخت ایمیل جدید، ایمیلی مخصوص برای حساب کاربری خود بسازید. در این مرحله کافی است نام خود را برای ایمیل انتخاب نمایید. این اسم تشکیل دهنده بدنه اصلی ایمیل می باشد. به یاد داشته باشید که ایمیل outlook یا Hotmail هیچ تفاوتی در این زمینه ایجاد نمی کند.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
آموزش ساخت حساب کاربری ایکس بکس

در گام بعدی باید یک رمز عبور دلخواه را برای حساب کاربری ایکس باکس خود مشخص کنید. لازم است که این رمز متشکل از حروف کوچک، بزرگ، علائم و اعداد بوده و همان گونه که در روش اول نیز گفتیم، به حد کافی پیچیده باشد. این رمز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، بنابراین سعی کنید آن را در جایی یادداشت نموده تا در صورت لزوم به آن دسترسی داشته باشید.

با استفاده از گزینه show password نیز می توانید از ورود صحیح رمز مورد نظر خود اطمینان پیدا کنید.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس

در مرحله بعدی نام و نام خانوادگی خود را وارد نموده و به یاد داشته باشید که این موارد پس از اتمام ساخت حساب کاربری قابل تغییر خواهند بود. برای ایجاد چنین تغییراتی کافی است که به بخش تنظیمات مراجعه کنید.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس

حال همچون آنچه که در مرحله اول توضیح دادیم، به وارد نمودن کشور و تاریخ تولد دقیق خود بپردازید. از یاد نبرید که بهتر است کشور را آمریکا انتخاب نموده و تاریخ تولدتان را نیز به تاریخ میلادی تبدیل نموده و به طور دقیق وارد کنید.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس

در نهایت یک کد احراز هویت برای ایمیل شما ارسال می شود که باید آن را در جای خالی وارد نموده و سپس بر روی گزینه next کلیک کنید. این آخرین مرحله از ساخت اکانت ایکس باکس می باشد.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس

روش سوم ساخت حساب کاربری ایکس باکس

در این روش به منظور ساخت حساب کاربری ایکس باکس باید از شماره موبایل خود استفاده کنید. جالب است بدانید که این روش در ادامه شما را به روش اول و دوم وصل می کند. به یاد داشته باشید که انتخاب هر یک از این سه روش بر عهده خودتان بوده و نتیجه نهایی مشابه است.

تنها فرقی که میان روش سوم با دو روش فوق الذکر وجود دارد، این است که پس از اتمام ساخت حساب کاربری ایکس باکس شماره موبایل شما به شکل خودکار در سیستم ثبت می گردد. این در حالی است که در دو روش گفته شده در بالا نیز پس از این که ساخت حساب کاربری به پایان رسید، می توانید به بخش تنظیمات مراجعه نموده و تغییرات لازم نظیر وارد کردن شماره موبایل را اعمال نمایید. به یاد داشته باشید که به کارگیری شماره تلفن یکی از مهم ترین مزیت هایی است که نقشی قابل توجه در امنیت حساب کاربری ایکس باکس شما دارد.

پس از این که حساب کاربری ایکس باکس خود را با استفاده از هر یک از سه روش فوق الذکر ایجاد نمودید، کافی است دکمه home کنترلر خود را چند ثانیه نگه داشته و بدین ترتیب وارد حسابتان شوید. حال نسبت به انتخاب گزینه sign in و در نهایت ایمیل و رمز عبور خود اقدام نمایید.

چگونگی انجام تنظیمات آدرس محل سکونت

پس از ساخت حساب کاربری ایکس باکس امکان استفاده از آن برای شما میسر می باشد. شما می توانید به سادگی از این حساب استفاده نموده و کد گیفت های خریداری شده را در آن وارد نمایید. نکته مهم این است که نخستین بار پس از وارد کردن کد از شما درخواست می شود که آدرس محل سکونت و کد پستی خود را وارد کنید. فراموش نکنید که شما در مراحل پیش کشور آمریکا را به عنوان کشور محل سکونت خود انتخاب کردید. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که آدرس و کد پستی وارد شده در این مرحله با کشور آمریکا همخوانی داشته باشد!

حال شاید این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده باشد که چگونه چنین آدرسی را پیدا کرده و بدین ترتیب از پرداخت هزینه های اضافی و tax در هنگام خرید بازی در امان بمانیم؟

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس
ساخت اکانت xbox

برای این کار کافی است وارد سایت ایکس باکس شده و از قسمت بالا و سمت راست به حساب کاربری خود وارد شده و بر روی عکس خود کلیک کنید. پس از کلیک بر روی عکس نسبت به انتخاب گزینه Microsoft account اقدام کرده و به بخش تنظیمات حساب کاربری خود راه پیدا کنید. لازم به ذکر است که حساب کاربری ایکس باکس و مایکروسافت حساب هایی مشابه بوده و فرقی با یکدیگر ندارند.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس

سپس از سربرگ payment با انتخاب گزینه address book به بخش تنظیمات آدرس برای پرداختی های خود وارد شوید.

آموزش ساخت حساب کاربری ایکس باکس

در این مرحله با یک صفحه خالی مواجه خواهید شد. گزینه add new address را به منظور وارد نمودن آدرس جدید انتخاب کرده و اطلاعات موجود در عکس فوق را به طور دقیق و کامل در صفحه باز شده وارد نمایید. این اطلاعات شامل آدرس، کد پستی، نام کشور، شماره تلفن و… می باشد. با این کار دیگر هیچ مالیاتی بر حساب شما افزوده نشده و می توانید بازی ها را با همان قیمت درج شده خریداری کنید. در پایان نیز به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده گزینه save را بفشارید.

سوالاتی در رابطه با حساب کاربری ایکس باکس که ممکن است برای شما هم پیش بیاید!

سوال اول: آیا لازم است برای خرید بازی و ساخت حساب کاربری به استفاده از برنامه تغییر آی پی روی بیاوریم؟
جالب و در عین حال لازم است بدانید که به منظور خرید بازی و ایجاد حساب کاربری ایکس باکس نیازی به برنامه تغییر آی پی ندارید. این برنامه هنگامی به درد می خورد که بخواهید کدهای خریداری شده را در بخش های مخصوص وارد نمایید.

سوال دوم: به جز آمریکا امکان انتخاب کدام کشورها برای ما میسر است؟
اگر قصد ندارید در ساخت حساب کاربری کشور آمریکا را مورد استفاده قرار دهید، لازم است بدانید که کشورهای اروپایی نظیر بریتانیا بهترین گزینه برای شما محسوب می شوند. چرا که گیفت کارت های آمریکا و بریتانیا به راحتی قابل دسترسی می باشند. البته هزینه گیفت کارت های آمریکا به نسبت کمتر است.

سوال سوم: چگونه می توانیم به فعالسازی کدهای خریداری شده بپردازیم؟
برای این کار کافی است وارد سایت ایکس باکس شده و پس از کلیک بر روی عکس خود در قسمت بالا و سمت راست صفحه گزینه redeem code را انتخاب نموده و پس از آن کد مورد نظر را در محل خواسته شده در صفحه مخصوصی که باز می شود، وارد کنید.

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا