آموزش PS4آموزش ایکس باکس

آموزش ساخت پارتی در PS4 و Xbox One

یکی از دغدغه های اصلی کاربران هنگام انجام بازی های آنلاین استفاده از گفتگوی صوتی است که برای آن نیاز به ساخت پارتی در پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان می باشد. تجربه گفتگوی صوتی با دوستان و سایر بازیکنان و انجام بازی های گروهی آنلاین یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از کنسول های جدید می باشد بنابراین این دو شرکت با ارائه ایکس باکس لایو گلد و شبکه پلی استیشن تلاش کردند تا راهی برای ساخت گروه و یا پارتی در این دو کنسول پیدا کنند تا گیمرها به وسیله آن بتوانند با دعوت از دوستان و صحبت با آن ها در حین بازی، از این ویژگی منحصر به فرد و جذاب لذت ببرند. با آموزش ساخت پارتی در Xbox One و PS4 با ما همراه باشید.

این ویژگی بر روی PC ها و با نرم افزارهایی نظیر تیم اسپیک و دیسکورد نیز قابل مشاهده است و سبب شده تا انجام بازی ها برای کاربران راحت تر از قبل صورت گیرد. برای ساخت پارتی در پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و برقراری ارتباط صوتی و مکالمه با دوستان حین انجام بازی، لازم است تا مراحل زیر گام به گام طی شود.

ساخت پارتی در پلی استیشن 4

پلی استیشن 4 دارای دو بخش مجزا در قسمت داشبورد خود می باشد که در ابتدای آن، برنامه ها و بازی های نصب شده قرار دارد و در انتها، کتابخانه و یا Library وجود دارد. در قسمت بالای داشبورد منویی طراحی شده که با استفاده از آن می توان ساخت پارتی در پلی استیشن 4 را انجام داد. برای این کار باید از این منو گزینه پارتی انتخاب شود البته در بروز رسانی هایی که توسط سونی در مورد کنسول نسل هشتمی آن انجام شده تغییراتی در قسمت پیام ها و نحوه ساخت پارتی به وجود آمده که سبب تلفیق این دو بخش شده است.

آموزش ساخت پارتی در PS4
آموزش ساخت پارتی در PS4

برای ساخت پارتی در پلی استیشن 4 هنگامی که گزینه راه اندازی پارتی انتخاب شد باید گروه دوستان مورد نظر انتخاب و اضافه شود. در ادامه یک دعوت نامه برای اشخاصی که انتخاب شده اند فرستاده می شود و بعد از آن می توان با آن ها مکالمه کرد. با توجه به تلفیقی که در طی بروز رسانی این کنسول بین پیام ها و پارتی صورت گرفت کاربران می توانند علاوه بر گفتگوی صوتی، پیام متنی نیز برای یکدیگر ارسال کنند.

آموزش ساخت پارتی در PS4
آموزش ساخت پارتی در PS4

بعد از ساخت پارتی در پلی استیشن 4، در صورتی که قرار باشد شخص دیگری به آن اضافه شود این کار تنها با ساخت یک پارتی جدید امکان پذیر خواهد بود و برای افرادی که تمایل دارند تنها از بخش پارتی پلی استیشن برای صحبت با دوستان خود استفاده کنند می توانند برنامه پلی استیشن اپ که برای این منظور طراحی شده را نصب و از آن استفاده کنند.

آموزش ساخت پارتی در PS4
آموزش ساخت پارتی در PS4

ساخت پارتی در ایکس باکس وان

برای ساخت پارتی در ایکس باکس وان باید از Quick Menu کنسول کمک گرفته شود بنابراین با فشردن دکمه وسط کنترلر این دستگاه می توان به سادگی به این منو دست پیدا کرد. حال باید در قسمت Multiplayer گزینه Start a party انتخاب شود در این صورت یک پارتی ساخته می شود که باید برای ادامه کار از دوستان دعوت شود پس گزینه Invite More انتخاب می شود تا فهرستی از دوستان و بازیکنان در شبکه ایکس باکس لایو به نمایش در آید سپس افراد مورد نظر توسط سازنده پارتی انتخاب می شوند و در انتها باید گزینه Invite Selected People فشرده شود. با انجام اینکار دعوت نامه ها برای اشخاص مورد نظر فرستاده می شود و در صورتی که آن ها دعوت نامه را تایید کنند به پارتی اضافه می شوند.

آموزش ساخت پارتی در Xbox One
مرحله اول آموزش ساخت پارتی در Xbox One
آموزش ساخت پارتی در Xbox One
مرحله دوم آموزش ساخت پارتی در Xbox One
آموزش ساخت پارتی در Xbox One
مرحله سوم آموزش ساخت پارتی در Xbox One

برای قرار دادن پارتی روی حالت خصوصی می توان از بخش تنظیمات اقدام کرد تا افراد ناشناس به پارتی اضافه نشوند. در این روش نیز می توان برای صحبت با دوستان در مواردی غیر از بازی، از نرم افزار موبایل ایکس باکس به پارتی متصل شد و با آن ها گفتگو کرد.

سوالات متداول

1) آیا می توان بعد از ساخت پارتی در پلی استیشن 4 آن را روی حالت خصوصی قرار داد؟
بعد از ادغام بخش پیام ها با پارتی، افراد ناشناس که به پارتی دعوت نشده اند نمی توانند به گروه متصل شوند و با دیگران صحبت کنند.

2) بستن پارتی در ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 باعث از بین رفتن آن به طور کامل می شود؟
در ایکس باکس وان هنگام بستن پارتی، گروه تماما از بین می رود اما با بستن پارتی در پلی استیشن 4 اعضای گروه می توانند دوباره وارد صفحه مکالمه صوتی شوند و از آن استفاده کنند.

3) آیا کاربران پی سی و ایکس باکس وان می توانند به صورت هم زمان در یک پارتی باشند؟
با استفاده از گیم بار ویندوز 10، کاربران کامپیوتر می توانند به راحتی در پارتی کاربران ایکس باکس وان قرار گیرند و بازی هایی با ویژگی کراس پلی را با یکدیگر انجام دهند.

‫6 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا