مقالات

آموزش نصب بازی بر روی کنسول دستی Steam Deck

How To Install The Game On Steam Deck

Steam Deck به عنوان یک کنسول پرتابل به تازگی وارد بازارهای جهانی شده است. با این وجود باید گفت که طرفداران خاص خود را داشته و کاربرانی نیز در ایران این کنسول را خریداری کرده اند. برای نصب بازی روی Steam Deck باید چه مراحلی را پشت سر بگذاریم؟ این سوالی است که قصد داریم در این مقاله از تک سیرو به آن پاسخ دهیم. ما از دو جهت باید روی این کنسول بازی نصب کنیم. در مرحله اول نصب بازی های استیم را روی استیم دک توضیح خواهیم داد. در مرحله دوم نصب بازی های غیر استیم را به شما توضیح می دهیم.

مراحلی که باید برای نصب بازی روی Steam Deck از طریق نرم افزار استیم طی کنید

همانطور که گفته شد، شما می توانید برای نصب بازی روی Steam Deck باید از نرم افزار استیم استفاده کنید. این نرم افزار را بر روی کنسول خود نصب کنید تا صفحه اول (ورود به استیم) را مشاهده کنید. سپس به منظور استفاده از این نرم افزار باید حساب کاربری خود را ایجاد کنید تا امکان نصب بازی برای شما فراهم شود. در قسمت Store این نرم افزار نیز می توانید لیست بازی ها و قیمت ها را مشاهده کنید.

قابلیت Advanced Search در Steam Deck

در نرم افزار استیم شما قادر هستید که فیلترهای مختلفی را برای جستجوی بازی ها اعمال کنید. برای مثال می توانید لیست بازی ها را بر اساس سبک، شرکت سازنده، ناشر بازی، سیستم عامل و امتیازات کاربران انتخاب کنید. این امر باعث می شود که میان هزاران بازی که در استیم وجود دارند، شما بتوانید دقیقا بازی مورد نظر خود را انتخاب کرده و خریداری کنید.

خرید نهایی بازی از اپلیکیشن Steam

پس از اینکه شما یک بازی را انتخاب کردید، روی گزینه Add to Cart کلیک کنید. در این مرحله به صفحه پرداخت وارد می شوید و می توانید بازی مورد نظر خود را نصب کرده و از آن لذت ببرید. در صورتی که چند بازی را انتخاب کرده اید، گزینه سبز رنگ Cart در قسمت بالای استیم دک وجود دارد و می توانید از آن برای خرید بازی های مورد نظر خود استفاده کنید. با این وجود امکان هدیه دادن بازی های موجود در کارت شما نیز وجود دارد. به این منظور باید ایمیل شخص مورد نظر را وارد کنید تا استیم قفل بازی را برای وی باز کند.
یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص نصب بازی از اپلیکیشن استیم روی Steam Deck آن است که باید برای خرید بازی از ایران، حتما از یک VPN استفاده کنید چرا که کاربران ایرانی در این اپلیکیشن محدود و تحریم هستند.

Steam Deck و نصب بازی مستقیم بر روی سیستم عامل

یکی از مزایایی که Steam Deck در اختیار کاربران خود قرار داده است، قابلیت نصب بازی به صورت مستقیم بر روی این کنسول پرتابل است. به منظور دسترسی به این ویژگی باید حالت Desktop را فعال کنید تا بتوانید نرم افزارها و بازی هایی را نصب کنید که از طریق فروشگاه Steam در دسترس نیستند. در این قسمت از آموزش با شما همراه هستیم تا آموزش نصب هر برنامه و بازی که در نرم افزار Steam وجود ندارد را با شما به اشتراک بگذاریم. این آموزش برای نصب بازی های ویندوز روی Steam Deck مناسب است.

1. برای اضافه کردن یک بازی Non-Steam روی Steam Deck در ابتدا باید وارد حالت دسکتاپ شوید. این قابلیت به شما امکان می دهد که بتوانید به سیستم عامل اصلی استیم دک دسترسی داشته باشید. به این منظور در ابتدا باید منوی Steam را باز کرده و روی STEAM Menu در گوشه سمت چپ پایین کلیک کنید.

آموزش نصب بازی بر روی کنسول دستی Steam Deck

2. حالا شما در منو استیم هستید، مطابق تصویر زیر روی گزینه Power کلیک کنید.

آموزش نصب بازی بر روی کنسول دستی Steam Deck

3. در منوی جدید ظاهر شده روی صفحه استیم دک روی گزینه Switch to Desktop کلیک کنید.

آموزش نصب بازی بر روی کنسول دستی Steam Deck

4. حالا شما به حالت Desktop در استیم دک رسیده اید. در این قسمت باید روی آیکون Steam دوبار کلیک کنید.

آموزش نصب بازی بر روی کنسول دستی Steam Deck

5. زمانی که سرویس گیرنده Steam را باز کردید، می توانید با کلیک بر روی گزینه افزودن بازی، در گوشه پایین سمت چپ روی گزینه Add a Game کلیک کنید. برای دسترسی به این قابلیت گوشه پایین سمت چپ را مشاهده کنید.

آموزش نصب بازی بر روی کنسول دستی Steam Deck

6. با استفاده از این گزینه شما می توانید بازی هایی را نصب کنید که در حالت عادی درون فروشگاه استیم یافت نمی شوند.
• در صورتی که بازی ها و برنامه هایی را که برای سیستم عامل Debian طراحی شده اند را نصب کنید، می توانید این بازی ها و برنامه ها را از طریق Application List مشاهده کنید.
• در صورتی که قصد دارید یک بازی Non-Steam را اضافه کنید که ذاتا برای ویندوز طراحی شده اند، باید روی گزینه Browse… کلیک کنید.
با کلیک بر روی این گزینه شما امکان یافتن بازی ها و برنامه ها را از طریق باکس جدیدی که باز می شود را دارید. می توانید مراحلی که در تصویر مشاهده می کنید را دنبال کنید.

آموزش نصب بازی بر روی کنسول دستی Steam Deck

7. پس از این که از کادر بالا برنامه یا بازی مورد نظر خود را انتخاب کردید، روی گزینه Add Selected Programs کلیک کنید.

آموزش نصب بازی بر روی کنسول دستی Steam Deck

8. برای پیدا کردن بازی ها و برنامه های نصب شده، باید به کتابخانه استیم خود بروید. این بازی ها همچنین در قسمت Desktop Mode نیز در دسترس خواهند بود. در مرحله بعدی باید به قسمت Gaming Mode باز گردید.

9. برای رسیدن دوباره به قسمت Gaming Mode کار سختی در پیش نیست. روی گزینه Return to Gaming Mode دو بار کلیک کنید.

آموزش نصب بازی بر روی کنسول دستی Steam Deck

10. برای این که بتوانید یک بازی غیر استیم را در حالت Gaming Mode پیدا کنید.، روی گزینه Steam Deck Library کلیک کنید.

آموزش نصب بازی بر روی کنسول دستی Steam Deck

11. در قسمت Library یا (کتابخانه) شما قادر هستید که تمامی بازی های غیر استیم که نصب کرده اید را مشاهده کنید.

آموزش نصب بازی بر روی کنسول دستی Steam Deck

استیم دک به عنوان یک کنسول بسیار جذاب شناخته می شود. در واقع تصور می شود که محدودیت در نصب بازی بر روی این کنسول پرتابل، تنها به بازی های استیم خلاصه می شود. این در حالی است که ما در این مقاله به شما آموزش دادیم چطور می توانید بازی دلخواه ویندوز خود را بر روی این کنسول پرتابل نصب کنید.

خرید کنسول دستی استیم دک اولد Steam Deck OLED – ظرفیت 512GB

محمد شفیعی

دنیا برای من در یک لحظه قفل شد. پاییز سال 1930 و شخصیت به یادماندنی توماس آنجلو. بازی کردن واقعا احساس رهایی به من میده. من بازی میکنم چون قطعا هیچوقت نمیتونم به 1930 نیویورک برگردم. بازی می کنم چون هیچوقت با دوستانم نمیتونم یه گنگ مافیایی رو توی شهری که هستم رهبری کنم. محمد شفیعی، کسی که از بچگی پای ثابت بازی های کامپیوتری بوده، سعی میکنه که بدون در نظر گرفتن سلیقه شخصی، محتوایی رو برای شما آماده کنه که بررسی، انتخاب و خرید از تک سیرو آسون تر بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا