آموزش PS4

آموزش اجرای آهنگ و فیلم در PS4

یکی از قابلیت های دستگاه PS4 امکان تماشای فیلم و گوش دادن به آهنگ است. این کنسول توانایی پشتیبانی از اپلیکیشن های استریم (مانند نتفلیکس و هولو) و فایل های شخصی را دارد. یک سال و نیم بعد از آنکه PS4 به بازار عرضه شد سونی تصمیم گرفت اپلیکیشن های Media Player را نیز به بازار عرضه کند تا گیمر بتواند علاوه بر لذت بردن از بازی، از قابلیت پخش موسیقی و فیلم نیز لذت ببرد.

جهت استفاده از این قابلیت در ابتدا لازم است اپلیکیشن Media Player از فروشگاه پلی استیشن (PlayStation) دانلود شود. حسن این اپلیکیشن در رایگان بودن آن است. همچنین مدیا پلیر PS4 در اجرای تمام فایل های صوتی و ویدیویی توانمند است.

در زیر شاهد لیست فایل های ویدیویی هستیم که مدیا پلیر PS4 از آن پشتیبانی می کند :

 

MKV

Video: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level 4.2

Audio: MP3, AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)

 

AVI

Video: MPEG4 ASP, H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level 4.2

Audio: MP3, AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)

 

MP4

Video: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level 4.2, H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level 5.2 (PlayStation®4 Pro only)

Audio: AAC LC, AC-3 (Dolby Digital), LPCM

MPEG-2 PS

Video: MPEG2 Visual

Audio: MP2 (MPEG2 Audio Layer 2), MP3, AAC LC, AC-3 (Dolby Digital), LPCM

 

MPEG-2 TS

Video: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level 4.2, MPEG2 Visual

Audio: MP2 (MPEG2 Audio Layer 2), AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)

AVCHD (.m2ts, .mts)

XAVC S™ (.mp4)

و همچنین برای فایل های صوتی به صورت زیر است.

FLAC

MP3

AAC (M4A

و در نهایت برای فایل های تصویری:

JPEG (DCF 2.0/Exif 2.21 compliant)

BMP

PNG

باید بدانید که امکان پخش تمامی فایل ها در PS4 وجود دارد و نباید نگران بود زیرا تمامی کدک ها برای PS4 تعریف شده است.

استفاده از این قابلیت چندان آسان نیست. برای استفاده از مدیا پلیر PS4 باید از حافظه فلش با فرمت FAT32 استفاده کرد. پس قبل از آنکه فلش را به پلی استیشن وصل کنید آن را در کامپیوتر چک کنید و اگر فرمت آن NTFS بود به FAT32 تغییر دهید.

قدم بعدی قرار دادن فایل های مورد نظر در یک فولدر است. لازم است دقت کنید که فایل های صوتی و موسیقی در پوشه ای به نام Music قرار گیرد. سایر فایل ها را مختارید با هر نامی سیو کنید اما حتما باید در فولدر باشند. قابل ذکر است PS4 فایل هایی که در پوشه روت فلش باشند را اجرا نمی کند.

بعد از این مرحله کافیست فلش را به کنسول وصل کنید تا اپلیکیشن مدیا پلیر اجرا کنید تا توسط کنسول خوانده شود. سپس با انتخاب فلش می توان از فیلم و موسیقی مورد نظر لذت برد.

استفاده از مدیا پلیر PS4 کار سختی نیست برای اجرا و یا متوقف کردن فایل کافیست دکمه X را فشار دهید. برای جلو و عقب کردن فایل ها می توان از دکمه های L2 و R2 استفاده کرد و برای اضافه کردن فایل مورد علاقه خود کافیست دکمه R3 فشرده شود. با فشار دادن دکمه مثلث دکمه های کنترل پنل احضار می شود.

یکی دیگر از محاسن PS4 امکان وصل کردن کنسول به سرور خانگی یا اپلیکیشن Plex است. با استفاده از این روش می توان محتوای سرور های داخلی را به پلی استیشن استریم کرد. در آینده این موضوع هم مورد بحث قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا