اخبار بازی

پیش بینی استقبال بی نظیر خریداران از پلی استیشن 5 در مقایسه با ایکس باکس سری ایکس

جالب است بدانید که نتایج تحقیقات حاکی از آن است که بیش از 72 درصد از طرفداران کنسول های بازی در آمریکا ترجیح می دهند پلی استیشن 5 را خریداری نمایند. همان طور که می دانید روز به روز به زمان عرضه پلی استیشن 5 نزدیک و نزدیک تر می شویم. در این میان پیش فروش این کنسول پر طرفدار در کنار رقیبانی نظیر ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس نیز از مدتی پیش شروع شده است. گفتنی است که این امر با استقبال بی نظیر طرفداران کنسول های نسل بعد رو به رو شد.

تحقیقات انجام شده در زمینه پیش خرید پلی استیشن 5 و سایر کنسول های نسل بعد

نتایج آمارهای گرفته شده در سر تا سر آمریکا نشان می دهد که بسیاری از افراد خرید پلی استیشن 5 را به خرید کنسول ایکس باکس ترجیح می دهند. موسسه پژوهشی VGM یکی از مراکز آمارگیری است که 511 آمریکایی را در یک پژوهش آماری به خدمت گرفته و از آن ها خواسته است که به عنوان یک جامعه آماری به سوال های مورد نظر پاسخ دهند. این موسسه به تازگی اقدام به انتشار نتایج آمارگیری شده است. بر اساس این آمار 15 درصد افراد موفق به پیش خرید کنسول مورد علاقه خود شده و در این میان کنسول مورد علاقه 72 درصد آن ها مدل معمولی پلی استیشن 5 بوده است. 30 درصد از افراد حاضر نیز جزء طرفداران پر و پا قرص ایکس باکس سری ایکس هستند. این در حالی است که 10 درصد این شرکت کنندگان از علاقه مندان به مدل دیجیتالی PS5 بوده و 8 درصد آن ها نیز ایکس باکس سری اس را پیش خرید نموده اند.

حال شاید این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که چرا مجموع درصدهای بالا بیش از صد درصد می باشد؟! علت اصلی این موضوع انتخاب بیش از یک کنسول توسط بعضی شرکت کنندگان است! جالب است بدانید که بیش از 29 درصد افرادی که تمایل زیادی به خرید کنسول های نسل بعد داشته اند، موفق به پیش خرید نشده اند که 58 درصد از آن ها تمایل به پیش خرید پلی استیشن 5 دیسکی، 21 درصد تمایل به پیش خرید پلی استیشن 5 دیجیتالی، 40 درصد تمایل به پیش خرید ایکس باکس سری ایکس و 11 درصد تمایل به خرید ایکس باکس سری اس داشته اند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که گیمرهای حاضر در آمارگیری فوق الذکر را در سه گروه آماتور، متوسط و حرفه ای تقسیم بندی می کنند. 28 درصد از گیمرهای حرفه ای در پیش خرید کنسول مورد نظر خود موفق و 42 درصد ناموفق بوده اند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که …

یکی از اصلی ترین انگیزه هایی که عده زیادی از گیمرها را به خرید پلی استیشن 5 ترغیب کرده است، بازی انحصاری Spider-Man: Miles Morales می باشد. بازی های God of War: Ragnarok و Final Fantasy XVI در رده های بعدی بازی های مشوق قرار دارند. این در حالی است که خریداران کنسول ایکس باکس نیز به امید بازی هایی نظیر هیلو اینفینیت، فیبل و فورتزا موتوراسپورت نسبت به پیش خرید این کنسول اقدام کرده اند. کال آف دیوتی نیز یکی از بازی های پر طرفدار و در عین حال غیر انحصاری است که خرید این کنسول ها را تحت تاثیر قرار داده است.

در رابطه با قیمت این کنسول ها می توان گفت که ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در تاریخ 20 آبان به بازار عرضه شده و گیمرها می توانند با پرداخت 499 و 299 دلار هر یک از این کنسول ها را خریداری نمایند. دو روز بعد از عرضه این کنسول های پر طرفدار پلی استیشن 5 معمولی و دیجیتال با قیمت 499 و 399 دلار در اختیار طرفداران قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا