مقالات

معرفی و مقایسه مهم‌ترین سرویس‌های اشتراکی بازی

Introduction And Comparison Of The Most Important Subscription Game Services

در دنیای امروز سرویس‌های اشتراکی مخصوص بازی به بخشی جدایی‌ناپذیر از صنعت ویدیوگیم تبدیل شده‌اند. صنعتی که به شکلی حریصانه در حال گسترش است و حد و مرزی را برای خود نمی‌شناسد. به طبع با این گسترش روز افزون، باید تغییری هم در نحوه دسترسی افراد به آثار عرضه‌شده در این صنعت پهناور شکل بگیرد. تغییری که هم سود تولیدکننده را تضمین کند و هم برای مصرف‌کنندگان منطقی و مقرون‌ به صرفه باشد. در اینجا بحث سرویس‌های اشتراکی‌ای مطرح می‌شود که به شما اجازه می‌دهند تا با پرداخت مبلغ نه‌چندان زیادی در ماه، به تعداد بسیار بالایی از بازی‌ها دسترسی داشته باشید. بازی‌هایی که هر کدام در حالت عادی چیزی بین 60 تا 130 دلار قیمت دارند و بدون ‌شک تهیه تمام این عناوین برای بسیاری از افراد امری غیرمنطقی است. اما این سرویس‌ها برای شما امکانی را فراهم می‌کنند تا با پرداخت مبلغی کمتر از یک بازی، به لیست بلند بالایی از عناوین مختلف دسترسی داشته باشید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از بهترین و مهم‌ترین سرویس‌های اشتراکی آشنا کنیم. پس اگر قصد دارید که با خرید کنسول‌های نسل جدید وارد نسل نه کنسول‌های خانگی شوید، مطالعه این مقاله یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید پیش از آن انجام دهید. با ادامه توضیحات همراه تک‌سیرو باشید.

معرفی و مقایسه مهم‌ترین سرویس‌های اشتراکی بازی

گیم‌ پس

مطمئنا اگر کمی واقف به اتفاقات صنعت ویدیوگیم باشید، با سرویس گیم‌پس و تاثیر عمیق آن بر روی کمپانی ایکس‌باکس آشنا هستید. سرویسی که در اواخر نسل‌ هشت به صورت رسمی از آن رونمایی شد و از همان زمان تا به‌حال بازی‌های بسیاری را در خود جای داده است. چه عاشق تجربه بازی‌های مستقل جدید باشید و چه به‌دنبال بازی AAA بگردید این سرویس شما را از خود راضی نگه خواهد داشت. اما این سرویس تنها مختص به کنسول‌های ایکس‌باکس نمی‌باشد و شما می‌توانید از آن بر روی کامپیوترهای شخصی خود نیز استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که لیست بازی‌های ایکس‌باکس این سرویس، با لیست بازی‌های PC آن کمی تفاوت دارد و مثلا ممکن است که یک بازی بر روی PC قابل دسترس باشد، اما برای ایکس‌باکس در دسترس نباشد. ولی به طورکلی این تفاوت در حدی نیست که تاثیر زیادی بر روی تجربه شما بگذارد. اما نکته بسیار مثبت این سرویس در نحوه دسترسی شما به عناوین انحصاری یا اصطلاحا فرست پارتی می‌باشد. شما می‌توانید با تهیه این سرویس از همان روز عرضه به بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس دسترسی کامل داشته باشد. بازی‌هایی که به لطف خریدهای متعدد مایکروسافت، تعداد آن‌ها به‌طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. نکته دیگر این است که لیست بازی‌های موجود در این سرویس به طور مداوم در حال به‌روزرسانی می‌باشد و به‌جز بازی‌های انحصاری Microsoft، هیچ‌ بازی‌ای قرار نیست که تا ابد در این سرویس باقی بماند. اما لازم نیست که نگران باشید چون به محض ترک یک عنوان AAA از روی این سرویس، عناون مشابه دیگری جای آن را پر می‌کند تا به هیچ‌وجه جای خالی آن را احساس نکنید. همچنین قابل ذکر است که با توجه به خرید کمپانی اکتیویژن-بیلیزاد توسط مایکروسافت و طبق اعلام رسمی این کمپانی، از این پس قرار است که بازی‌های کال آو دیوتی نیز بر روی این سرویس در دسترس قرار بگیرد. از آن‌جایی هم که سری بازی‌های کال آو دیوتی در سرتاسر دنیا از طرفداران ویژه‌ای برخوردار است، می‌توان انتظار داشت که طی ماه‌های آتی تعداد کاربران این سرویس اشتراکی به شکل ویژه‌ای افزایش پیدا کند. اما موضوع دیگری که باید در انتخاب این سرویس توجه کنید، انتخاب نوع اشتراک است. این سرویس از دو نوع اشتراک معمولی و آلتیمیت بهره می‌برد که سطح دسترسی این دو نسخه بسیار متفاوت از یکدیگر است. پس اجازه دهید تا هر دوی این نسخه‌ها را به شکل کامل بررسی کنیم.

XBOX/PC GAME PASS

– دسترسی به بازی‌های موجود: با استفاده از نسخه معمولی این سرویس شما می‌توانید به لیست بازی‌های موجود بر روی گیم‌پس دسترسی داشته باشید، منتهی با این تفاوت که این نسخه شامل سرویس‌های EA PLAY و XBOX CLOUD GAMING نمی‌باشد.
– دسترسی از روز اول انتشار به عناوین انحصاری ایکس‌باکس همانند CALL OF DUTY: BLACK OPS 6
– تخفیفات ویژه و انحصاری مخصوص اعضا
– نیاز به تهیه اشتراک XBOX LIVE GOLD برای تجربه بازی‌های آنلاین: در کنسول‌های خانگی شما برای تجربه بازی‌های آنلاین نیاز به اخذ مجوزی خاص دارید که این مجوز به شکل یک اعتبار ماهیانه/سالیانه در اختیار شما قرار می‌گیرد. در کنسول‌های مایکروسافت این مجوز با نام XBOX LIVE GOLD شناخته می‌شود که شما باید برای تهیه آن هزینه جداگانه‌ای بپردازید.

XBOX/PC GAME PASS ULTIMATE

– دسترسی به تمام بازی‌های سرویس گیم‌پس، EA PLAY و XBOX CLOUD GAMING
– تخفیفات ویژه و انحصاری مخصوص اعضا
– عدم نیاز به تهیه اشتراک XBOX LIVE GOLD برای تجربه بازی‌های آنلاین
– هزینه بیشتر نسبت به نسخه معمولی

به طور کلی اگر قصد تهیه اشتراک گیم‌پس را دارید پیشنهاد می‌کنیم که نسخه آلتیمیت این سرویس را تهیه کنید. درست است که با تهیه نسخه آلتیمیت، مبلغ بیشتری می‌پردازید؛ اما این مبلغ بیشتر، ارزش دسترسی‌های اضافه‌ای را که نسخه آلتیمیت به شما می‌دهد، دارد. برای مثال شما در نسخه آلتیمیت به بازی‌های کمپانی EA همچون STAR WARS JEDI SURVIVOR یا DEAD SPACE REMAKE دسترسی دارید که در نسخه معمولی موجود نمی‌باشند. همچنین با تهیه این نسخه دیگر نیازی به تهیه اشتراک XBOX LIVE GOLD برای تجربه بازی‌های آنلاین ندارید و می‌توانید بدون دغدغه با دوستان خود مشغول بازی شوید.
به طور کلی سرویس گیم‌پس یکی از بهترین و ارزنده‌ترین سرویس‌هایی است که می‌توانید تهیه کنید. این سرویس با دسترسی‌های گسترده‌ای که به شما می‌دهد دغدغه شما را از بابت تهیه بازی‌های از بین می‌برد و به شکلی مقرون به صرفه، لیست بلند بالایی از عناوین مخلف را روبروی شما قرار می‌دهد. البته توجه داشتید باشید که این سرویس تنها بر روی کنسول‌های مایکروسافت (خانواده ایکس‌باکس) و رایانه‌های شخصی قابل دسترس است. پس اگر قصد دارید که حتما از این سرویس برای خود استفاده کنید، کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس، بهترین جایی است که می‌توانید آن را تهیه کنید.

OHAM

یک گیمر معمولی که ویدیوگیم را نه تنها به چشم سرگرمی، بلکه همیشه به چشم یک مأمن می‌دیده. مأمنی که همچون پناهگاه‌های اتمی دنیای فال‌آوت، از روح شما در برابر سختی‌های زندگی محافظت می‌کند و به دنیای خاکستری‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، رنگ تازگی ‍‌می‌بخشد. البته این دیدگاه من نسبت به ویدیوگیم، ریشه در کودکی‌ام دارد. جایی که همواره در آن مشغول خیال‌پردازی بودم و سعی می‌کردم با مطالعه ادبیات مخصوص کودک و نوجوان، خود را راهی ماجراهایی خیالی کنم و به کمک قوه تخیلم، در این اوهام شناور باشم. در واقع به سبب مطالعه همین آثار ادبی بود که توانستم قدرت نگارش خود را تقویت کرده و از این استعداد، در راه خلق و تولید محتوا استفاده کنم. محتواهایی که از روح خیال‌پردازم جاری شده و با علاقه‌ جوشانم به ویدیوگیم، جهت داده می‌شوند تا در قلب گیمرهایی همچون خودم جای بگیرند و آن‌ها را بیش از پیش با این صنعت جذاب و بعضا بی‌رحم آشنا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا