نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی Just Dance 2021

بازی just dance 2021 یکی از بازی هایی است که در داخل و خارج از ایران طرفداران زیادی را به خود جلب نموده و به گونه ای طراحی شده است که می توانید همراه با خانواده و دوستان خود به انجام آن پرداخته و لذت ببرید. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که بازی just dance 2021 را به یک بازی ساده تبدیل نموده است، سازگاری با تلفن های همراه و امکان اجرایی حرکت با یک موبایل نسبتا قدیمی می باشد. با نقد و بررسی بازی Just Dance 2021 با ما همراه باشید.

جالب است بدانید که بازی just dance 2021 می تواند اوقات رقص سرگرم کننده ای را برای شما، دوستان و اعضای خانواده تان فراهم نموده و لحظاتی شیرین و به یاد ماندنی را برایتان رقم بزند. اگر یوبیسافت ( Ubisoft ) تمام توجه و تلاش خود را به کار گرفت تا بازی جاست دنس را با بهترین کیفیت ممکن به بازار ارائه داده و نظر مخاطبین را به آن جلب نماید، اما مرض تکرار بر تلاش های وی سایه انداخت. تکرار در این بازی به گونه ای مشهود است که دو نسخه اخیر آن نسبت به نسخه های پیشین هیچ گونه تغییر خاصی را تجربه نکرده اند. تنها تفاوت این نسخه ها با نسخه های قبلی تغییر در پلی لیست بازی می باشد.

بازی Just Dance 2021
نقد و بررسی بازی Just Dance 2021

آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که دلیل شما برای خرید بازی just dance 2021 چیست؟ هدف بسیاری از افراد از خرید این بازی رقصیدن با آن، رفتن به مکان های گوناگون، لذت از آهنگ هایی که قرار است با آن ها برقصند و… می باشد. اگرچه رقصیدن برای اکثریت افراد از اهمیت بیشتری برخوردار است، اما نمی توان از تاثیر بی نظیر آهنگ ها نیز چشم پوشی کرد. این در حالی است که به عقیده کاربران زیادی کیفیت رقص، لوکیشن ها، انیمیشن های به کار گرفته شده و تطابق رقاصان انیمیشنی با حرکات شما بسیار حائز اهمیت است.

شاید باور نکنید، اما بازی جاست دنس در کلیه موارد فوق الذکر با مشکل رو به رو بوده و در هیچ کدام از این زمینه ها کامل عمل نکرده است. از همین رو بر آن شدیم که در ادامه به نقد و بررسی بازی just dance 2021 پرداخته و پس از ذکر نکات منفی، سراغ نکات مثبت برویم!

اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که نسخه های گوناگون بازی just dance 2021 را نصب نموده اید، با قرار دادن سه نسخه اخیر در کنار هم و مقایسه آن ها متوجه خواهید شد که تنها اختلاف موجود در میان آن ها پلی لیست عظیم و کیفیت آهنگ ها بوده و هیچ پیشرفت دیگری به چشم نمی خورد.

حال شاید با خودتان بگویید که بازی جاست دنس در نوع خود هیچ گونه ایرادی نداشته و موفق عمل کرده است. پس چرا باید اقدام به ایجاد تغییراتی چشمگیر کند؟

به یاد داشته باشید که اگر یک بازی کامل و بدون ایراد باشد، نیازی نیست هر ساله نسخه ای تکراری از آن عرضه گردد. در چنین مواردی تنها یک آپدیت سالانه کافی خواهد بود. این در حالی است که بازی مذکور با مشکلات بزرگی در یکی از بنیادی ترین مکانیسم های خود که همان خوانایی درست برخی حرکات با موبایل می باشد، رو به رو است. لازم به ذکر است که این بازی نیز همچون فیفا روند تکراری بودن را پیش گرفته است و این یکی از موضوعاتی است که موجب شده است کاربران هیچ اشتیاقی به ادامه این بازی نداشته باشند.

نقد و بررسی بازی Just Dance 2021

سایه شوم کرونا بر بازی just dance 2021

شاید برایتان جالب باشد بدانید که کرونا عامل اصلی یکی از بزرگ ترین مشکلات بازی just dance 2021 است! در نسخه های پیشین عرضه شده انیمیشن هایی به چشم می خوردند که حاصل اسکن افراد واقعی مشغول به رقص در مکان های گوناگون بود. همین امر موجب ایجاد نسخه هایی نرم با باورپذیری بالا شده بود. این در حالی است که از زیبایی و طبیعی بودن زمینه ها نیز نمی توان چشم پوشی کرد.

با آمدن کرونا امکان اسکن کردن رقص انسان های واقعی در مکان های واقعی میسر نبوده و از آن جهت که کلیه حرکات، مکان ها و انیمیشن ها به صورت دستی طراحی شده اند، با طراحی های بی کیفیتی رو به رو هستیم. لازم به ذکر است که همه اسکن ها به این صورت نبوده و اسکن برخی مکان ها پیش از بحران فراگیری ویروس کرونا زمینه ساز کیفیت بهتر آن ها شده است. اما کم بودن شمار این مکان ها موجب شده است که بازی just dance 2021 ضربه سنگینی را از جانب کرونا متحمل گردد.

طراحی بی کیفیت شخصیت ها

یکی دیگر از نقاط ضعف بازی جاست دنس طراحی بی کیفیت شخصیت های موجود در بازی و لباس های آنان می باشد که در مقایسه با نسخه های پیشین نه تنها پیشرفتی را تجربه نکرده اند، بلکه بدتر شده اند. همین موضوع موجب شده است که افراد زیادی از ادامه بازی زده شوند.

اگر از حق نگذریم، می دانیم که نمی توان به صورت دستی انیمیشن هایی را طراحی نمود که با انیمیشن های طراحی شده به وسیله موشن کپچر و اسکن رقابت کنند. اما گفتنی است که کیفیت طراحی های مذکور حتی از این سطح نیز پایین تر بوده و نتوانسته است پاسخگوی انتظاراتی باشد که کاربران از یوبیسافت داشته اند.

نکات مثبت بازی just dance 2021

یکی از مهم ترین نقاط قوت بازی تنوع بسیار زیاد آهنگ های آن است. تعداد این آهنگ ها به حدی زیاد است که امکان شمارش آن ها را نخواهید داشت. تنوع آهنگ های مذکور به گونه ای است که با هر فرهنگی سازگاری داشته و از هر نقطه ای از دنیا که فکرش را بکنید، آهنگ دارد.

یوبیسافت در این زمینه کم نگذاشته و اعلام کرده است که به زودی 40 آهنگ دیگر نیز به صورت آپدیت برای بازی just dance 2021 منتشر خواهد شد. این آهنگ ها شامل آهنگ پر طرفدار rain on me از مارک آنتونی و پیتبال می باشد. بدون شک مقاومت شما در برابر رقصیدن با این آهنگ ها بی فایده خواهد بود!

بازی Just Dance 2021
نقد و بررسی بازی Just Dance 2021

یکی دیگر از نقاط قوت بازی just dance 2021 بک گراندها می باشد. شاید با خودتان بگویید همین چند سطر پیش از ضعیف بودن زمینه ها صحبت به میان آمد. حال منظور از این جمله چیست؟

جالب است بدانید که بازی just dance 2021 برای بک گراندها هیچ گونه تعادلی قائل نشده است. همین موضوع سبب شده است که برخی بک گراندها بسیار عالی و برخی دیگر بسیار ضعیف باشند. برای مثال می توان به بک گراندی اشاره کرد که شخصیتی کارتونی حرکات خود را با حرکات شما هماهنگ کرده و حین بازی پشت سر شما تکان می خورد. این یکی از بهترین زمینه های بازی just dance 2021 است که برای انجام آن زمان و انرژی زیادی صرف شده است. برخی دیگر از بک گراندها نیز بسیار شاد بوده و باعث ایجاد فضایی روحیه بخش و زیبا در بازی می شوند.

یوبیسافت ثابت کرده است که اگر در زمینه بک گراندها وقت صرف کند، موفقیت های قابل قبولی را کسب کرده و با انتقادات تند مواجه نمی شود. اما متاسفانه در برخی قسمت ها چنین نبوده است.

بازی Just Dance 2021
نقد و بررسی بازی Just Dance 2021

نقد کردیم تا برطرف کنند!

هدف ما از نقد بازی just dance 2021 این است که ایرادات بازی مذکور عنوان شده و بدین ترتیب گامی در جهت رفع آن ها برداشته شود. چرا که بازی just dance 2021 یکی از پرطرفدارترین بازی هایی است که انجام آن به ویژه به صورت دسته جمعی و دوستانه بسیار لذت بخش می باشد.

اگرچه انتقادات زیادی بر بازی جاست دنس وارد است، اما یوبیسافت حتی در این شرایط بحرانی نیز بازی های خود را بدون کوچکترین تاخیری در زمان مقرر منتشر کرده و بدین ترتیب زمینه ای را فراهم ساخته است تا افراد در خانه مانده و با بازی just dance 2021 سرگرم شوند. بدون شک یوبیسافت در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا سهمی قابل توجه داشته است!بنابر آنچه تا بدین جا گفته شد، نتیجه گرفتیم که بازی just dance 2021 با ایرادات و مشکلات زیادی مواجه است. اما نباید از نکات مثبت آن نیز چشم پوشی نمود. جالب است بدانید که همین نقاط قوت دست به دست هم داده و موجب شده اند که گیمرهای زیادی ایرادات این بازی را در نظر نگرفته و به تهیه نسخه های جدید این بازی بپردازند.
اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که نسخه سال پیش بازی just dance 2021 را دارید، نیازی به دانلود نسخه جدید نخواهید داشت. چرا که همان گونه که پیش تر گفتیم، به جز تغییر در پلی لیست این بازی هیچ تغییر چشمگیری در آن صورت نگرفته است.
دانلود نسخه جدید بازی جاست دنس به کسانی توصیه می شود که به دنبال آهنگ هایی جدید و بی نظیر برای رقصیدن هستند! در هر صورت بازی های زیادی برای طرفداران رقص وجود ندارد. بنابراین بازی just dance 2021 حتی اگر تغییرات و پیشرفت های قابل توجهی نداشته باشد، می تواند گزینه ای مناسب و سرگرم کننده برای این دسته از افراد باشد.

محمد شفیعی

دنیا برای من در یک لحظه قفل شد. پاییز سال 1930 و شخصیت به یادماندنی توماس آنجلو. بازی کردن واقعا احساس رهایی به من میده. من بازی میکنم چون قطعا هیچوقت نمیتونم به 1930 نیویورک برگردم. بازی می کنم چون هیچوقت با دوستانم نمیتونم یه گنگ مافیایی رو توی شهری که هستم رهبری کنم. محمد شفیعی، کسی که از بچگی پای ثابت بازی های کامپیوتری بوده، سعی میکنه که بدون در نظر گرفتن سلیقه شخصی، محتوایی رو برای شما آماده کنه که بررسی، انتخاب و خرید از تک سیرو آسون تر بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا