مقالات

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن 5

The Best Story Games For PlayStation 5

داستان ها ارزش آفرین بازی ها از نسل های گذشته تاکنون بوده اند. از سال 2000 که داستان خانواده مافیایی دون سالیاری برای اولین بار در ذهن ما نقش بست تا زمانی که از ساحل شرقی به شهر آبا و اجدادی بازگشتیم تا اوضاع را سر و سامان دهیم چندین سال گذشته است. دیگر خبری از آن کنسول های محدود و قدیمی با گرافیک های اولیه نیست. موتور های بازی سازی چندین برابر قدرتمندتر شده اند تا خاطره سازی با داستان های ساخته و پرداخته شده در بازی را بیشتر کنند. از این روی ما قصد داریم برخی از مهم ترین و جذاب ترین بازی های داستانی پلی استیشن 5 را به شما معرفی کنیم. با تک سیرو همراه باشید.
از هر لحاظ که حساب کنیم، ترکیب پلی استیشن 5 و یک بازی داستانی جذاب می تواند بهترین انتخاب برای اوقات فراغت باشد. چرا؟ پلی استیشن 5 کامل ترین کنسول بازی دنیاست. طرفداران و گیمرهای بسیاری این کنسول را تجربه ای کامل از دنیای بازی ها می دانند. از سوی دیگر بازی های داستانی اصلی ترین دلیلی هستند که ما را وادار می کنند تا تجربه های جدیدی را در دنیای بازی به دست آوریم. پس ترکیب PS5 و بازی های داستانی را می توان ترکیبی برنده دانست.

ترکیبی از بازی های برتر در لیست گیمر پلی استیشن 5

تعداد زیادی از بازی های فوق العاده با داستان های به یاد ماندنی برای پلی استیشن 5 تاکنون ساخته شده اند. از بازی های سوم شخص گرفته تا بازی های RPG، در واقع محدودیتی برای هیچ کس وجود ندارد تا بتواند یک داستان عمیق را آغاز کرده و جایگزین نقش اصلی داستان، بازی کند. شاید تعداد بازی های داستانی که برای پلی استیشن 5 عرضه شده اند زیاد باشد. با این حال پیدا کردن یک داستان که مورد علاقه شما باشد، شاید به عنوان یک چالش شناخته شود. ما در این مقاله سعی کرده ایم که بازی هایی را به شما معرفی کنیم که هر یک از لحاظ داستان پردازی، در سطح بالایی قرار دارند. همچنین با بررسی خلاصه داستان، شما را در تصمیم گیری انتخاب این بازی ها همراهی می کنیم. برای جذابیت بیشتر، لیست ما از شماره 25 آغاز خواهد شد.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 25 : Final Fantasy 7 Rebirth

تاریخ معرفی : 29 فوریه 2023 (10 اسفند 1401)
• توسعه دهنده : Square Enix
• سبک : RPG، Action RPG
اگر خواسته شما از یک بازی پلی استیشن 5 آن است که پس از اتمام داستان، باز هم ذهن شما را درگیر نگه دارد، قطعا final Fantasy 7 Rebirth می تواند یک انتخاب کاملا منطقی برای شما باشد. در واقع این بازی با بهبودی که در قسمت گیم پلی و داستانی داشته است و پیچ و خم های داستانی که به آن اضافه می شود، برای بازیکنان جذاب خواهد بود. یکی از مهم ترین ویژگی های این بازی PS5 را می توان توسعه شخصیت های بازی در کنار داستان پردازی جذاب دانست.
تجلی شخصیت های نمادین و رقابت زیادی که بر سر مینی گیم های درون داستان بازی، شما را به خود جذب خواهد کرد. همچنین وجود یک داستان قدرتمند که خود شامل چندین بخش می شود، پیچش های داستانی و سایر مسائل، Final Fantasy نسخه 7 Rebirth را به یک انتخاب خوب برای تمامی گیمرهای بازی های داستانی تبدیل کرده است.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 24 : Like A Dragon : Infinite Wealth

تاریخ معرفی : 26 ژانویه 2024 (6 بهمن 1402)
توسعه دهنده : Ryu Ga Gotoku Studios
سبک : RPG
تصور کنید که یک بازی پلی استیشن 5 با ماجراجویی بی نهایت همراه باشد. ایچیبان کاسوگا به عنوان شصیت اصلی در بازی Like A Dragon : Infinite Wealth حتی پس از اتمام دوران قهرمانان در بازی به ماجراجوییهای خود ادامه می دهد و ثابت می کند که شخصیت مثبت داستان است. در این بازی ایچیبان و دوستانش به سفری خارق العاده می روند. ترک ژاپن و ورود به هاوایی در ابتدای بازی روی می دهد و دوستان جدید، روابط جدید و مشکلات جدید در این سفر روی می دهد. استفاده از شخصیت ها و چهره های جدید در طول داستان این بازی را بی نظیر کرده است.
در کنار داستان پردازی بسیار قدرتمندی که برای این بازی وجود دارد، مینی بازی های جذابی نیز در این بازی روی می دهد که قطعا ارزش زمان گذاشتن و اجرای بازی را دارد. همیشه در بازی Like A Dragon : Infinite Wealth چیزی برای لذت بردن وجود دارد و در واقع شما با یک گیم پلی کاملا تعاملی ارتباط خواهید داشت.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 23 : Unicorn Overlord

تاریخ معرفی : 8 مارچ 2024 (18 اسفند 1402)
توسعه دهنده : Vanillaware
سبک : Tactical RPG
همیشه ما به دنبال یک داستان حماسی در بازی ها هستیم و تصور می کنیم که حتما باید دنیا در خطر باشد یا زامبی ها حمله کرده باشند تا داستان بازی برای ما جذاب واقع شود. گاهی اوقات مسائل و داستان های ساده نیز می توانند برای ما جذاب و کاربردی باشند. Unicorn Overlord به عنوان یکی از بازی های پلی استیشن 5 با داستان عالی شناخته می شود که در عین سادگی می تواند مخاطب را به خود جذب کند. آلن و گروه مبارزان در حال رشد هستند و می خواهند در یک ارتش آزادی بخش عضو شوند تا بتوانند جلوی ویرانی هایی که گالریوس به وجود آورده اند را بگیرند.
جدای از داستان اصلی، محتوای جانبی این بازی نیز از جذابیت خاصی برخوردار است. در این بخش می توانید با شخصیت های بیشتری آشنا شوید و در گفتگوهای زیادی شرکت داشته باشید. گیم پلی بدون نقص نیز باعث می شود که گیمر بتواند لحظات بسیار خوبی را در این بازی داشته باشد.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 22 : Resident Evil 4 Remake

تاریخ معرفی : 23 مارچ 2023 (3 فروردین 1402)
توسعه دهنده : Capcom
سبک : Survival Horror، Third-Person Shoote
باید بقا پیدا کنید! تصور کنید که در شش سال گذشته یک فاجعه بیولوژیکی در شهر شما (راکون) روی داده است و شما لئون اس کندی به بعنوان یکی از بازماندگان این فاجعه هستید. حالا دختر رئیس جمهور را در یک روستای دور افتاده پیدا کرده اید و جایی گیر افتاده اید که مشکلات وحشتناکی روی می دهد. این تنها چند دقیقه از بازی Resident Evil 4 Remake برای پلی استیشن 5 خواهد بود!
از هر لحاظ که حساب کنید، در سری بازی های Resident Evil، نسخه 4 این بازی توانست بیشترین اثر مثبت را ایجاد کند. فضایی مدرن و شخصی که قهرمان این داستان است دقیقا با ذهن مخاطب یکسان بود و تمامی این ویژگی ها دست در دست هم دادند تا کپکام یک شاهکار را معرفی کند. در نسخه ریمیک این بزای شما می توانید بهبودهای بسیار زیادی را مشاهده کنید. این بازی کاملا با PS5 سازگار بوده و شما را برای ساعت ها سرگرم می کند.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 21 : Persona 3 Reload

تاریخ معرفی : 2 فوریه 2024 (13 بهمن 1402)
توسعه دهنده : Atlus
سبک : JRPG
بازی Persona 3 برای اولین بار در سال 2006 عرضه شد. این نسخه از بازی Persona بسیار مورد توجه و علاقه قرار گرفت و دلیل این امر را می توان داستان پردازی فوق العاده آن دانست. در نسخه جدید (Persona 3 Reload) چندین به روز رسانی انجام شده است و در کنار محتوای قدیمی تر، می تواند شما را بیشتر جذب کند. این بازی گرافیک فوق العاده و روش بازی منحصر به فردی را دنبال می کند و داستان آن با کندی آغاز می شود.
در کنسول های مدرنی مانند پلی استیشن 5 بازی با امکانات زیاد باید عرضه شود. از این روی Atlus تلاش کرده است تا ارتقاء خوبی برای محتوای این بازی ارائه دهد. برای مثال نقش های جدید و محیط های جدیدی همچون یک دبیرستان کاملا جدید در طول بازی می تواند شما را به خود جذب کند. همچنین شما می توانید محیط های تازه ای را در شهر بندری که بازی در آن روی می دهد کشف کنید.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 20 : Witcher 3 : Wild Hunt

تاریخ معرفی : 18 می 2015 (28 اردیبهشت 1394)
توسعه دهنده : CD Project Red Studio، Saber Interactive، CD Project Red S.A
سبک : Action
گرالت (نقش اصلی بازی Witcher 3) با حرکاتی که انجام می دهد و اسلحه هایی که استفاده می کند می تواند شما را به وجد آورد. حالا تصور کنید که می توانید این شخصیت را کنترل کنید! Witcher 3 : Wild Hunt یکی از بهترین بازی های داستانی است که برای پلی استیشن 5 نیز می توانید آن را خریداری کنید. یک نسخه از بازی Witcher که توسط بسیاری از منتقدین تحسین شده است و گرالت را در یک قاره به سفر می برد تا بتواند دنیا را از آخرالزمان نجات دهد. نسخه کامل این بازی به همراه تغییرات مکانیکی که در مبارزات آن اجرا شده است و همچنین یکپارچه سازی های صورت گرفته می تواند برای هر گیمری جذاب واقع شود.
DLC های متنوعی که برای نسخه پلی استیشن 5 این بازی ارائه شده است و همچنین ماموریت های جانبی و جهان سازی بسیار جذاب از دیگر دلایلی هستند که گیمر پلی استیشن 5 را تشویق می کنند تا این بازی RPG جهان باز را اجرا نماید.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 19 : Life is Strange : True Colors

تاریخ معرفی : 7 دسامبر 2021 (16 آذر 1400)
توسعه دهنده : Deck Nine
سبک : Adventure
از سال 2015 مجموعه Life is Strange به عنوان یک بازی داستانی با تجربیات بسیار خوبی بود. داستان سرایی قدرتمند و جلوه های بصری بسیار زیبا، این مجموعه را به یکی از شاهکارهای صنعت بازی تبدیل کرد. در این بازی شما باید نقش زن جوانی به نام الکس چن را بازی می کنید که در یک شهر کوچک قرار دارد تا دوباره با برادر بزرگترش بتواند دوباره ملاقات نماید. Life is Strange : True Colors درون شما یک قهرمان دوست داشتنی را ایجاد می کند. شما می توانید به یک فرد قدرتمند تبدیل شوید و مهارت های زیادی را کسب کنید. اسرار کثیف شهر را باید کشف کنید و در نهایت می توانید در این بازی به نهایت خواسته های خود دست پیدا کنید.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 18 : The Medium

تاریخ معرفی : 28 ژانویه 2021 (9 بهمن 1399)
توسعه دهنده : Bloober Team
سبک : Survival Horror
بازی های داستانی پلی استیشن 5 حتما نباید پیشینه بلندی داشته باشند تا گیمر را به خود جذب کنند. برای مثال بازی The Medium به عنوان یکی از بازی های جدید توانسته است مخاطبین بسیاری را به خود جذب کند. یک داستان اسرار آمیز ترسناک که با پیچش های داستانی، شما را به عمق می کشاند. سبک داستان گویی در این بازی شاید تکراری باشد. با این حال شخصیت های بازی (نام شخصیت اصلی بازی ماریان است) در کنار سایر شخصیت ها می توانند یک روایت کاملا جدید را خلق کنند. ماریان می تواند با مردگان ارتباط برقرار کند و در ابعاد دیگر هستی نیز می تواند برود.
داستان The Medium آن قدر جذاب است که این بازی پلی استیشن 5 در کنار برخی از بازی های دیگر، به عنوان برترین بازی های داستانی ترسناک قرار می گیرد. ابتدای بازی، ماریان ناپدری خود را از دست می دهد و به اسراری از تاریخچه زندگی خود می تواند دست پیدا کند. او پاسخ های خود را در یک استراحتگاه خالی به دست می آورد و می تواند با گذشته، ارواح و موجودات ماوراءالطبیعه ارتباط برقرار کند. این موجودات گاهی خیر و گاهی شر را در داستان می آورند.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 17 : Marvel’s Guardian of the Galaxy

تاریخ معرفی : 26 اکتبر 2021 (4 آبان 1400)
توسعه دهنده : Marvel Entertainment، Eidos-Montreal
سبک : Single-Player
زمانی که صحبت از داستان سرایی می شود، مارول می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. در بازی Marvel’s Guardian of the Galaxy شما به عنوان یک گیمر به یک تیم ملحق می شوید که تلاش می کنند تا نیروی مرموزی به نام The Promise را متوقف کنند. در این داستان که پیچ و خم بسیار زیادی دارد، شما کنترل کننده اوضاع هستید. تصمیمات شما داستان را روایت می کنند و همین تعامل باعث می شود که گیمر بتواند احساس تعلق خاطر بیشتری به بازی داشته باشد. از سوی دیگر لحظاتی در این بازی وجود دارد که احساسات شما را برانگیخته می کند.
از لحاظ گیم پلی باید گفت که در این بازی شما Star-Lord را کنترل می کنید. همچنین باید به متحدان خود دستور دهید تا حملاتی را علیه دشمنان برنامه ریزی کنند. معما و چالش های زیادی در طی این بازی در برابر شما خواهند بود که باید با دقت نظر بسیار زیادی تمامی این چالش ها را پشت سر بگذارید. گیم پلی و داستان کاملا با یکدیگر سازگار بوده و در سطح بالایی قرار دارند.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 16 : Horizon Forbidden West

تاریخ معرفی : 18 فوریه 2022 (29 بهمن 1400)
توسعه دهنده : Guerrilla Games
سبک : Action
Aloy (شخصیت اصلی بازی) برای این که از یک بلای خطرناک جان سالم به در برد باید به منطقه Forbidden West برود. این شخصیت باید یک داستان چند لایه را پشت سر بگذارد که این داستان ها زیرمجموعه های مختلفی دارد و بسیاری از آن ها بر روی شخصیت های بازی استوار بوده و روی آن ها تمرکز دارد.
زمانی که صحنه های جذاب بازی را تماشا می کنید، متوجه می شوید که شما در یک بازی اکشن RPG هستید که در حال کاوش یک دنیای خیالی است. در مبارزات از ماشین ها و حیوانات مختلف استفاده شده است و شما باید تمامی آن ها را شکست دهید. سیستم مبارزه ای هوشمندانه در کنار یک گیم پلی جذاب و همچنین روایت منحصر به فرد باعث می شود که بازی Horizon Forbidden West برای پلی استیشن 5 در رتبه 16 بازی های برتر داستانی این کنسول در لیست تک سیرو قرار گیرد.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 15 : Control : Ultimate Edition

تاریخ معرفی : 27 آگوست 2019 (5 شهریور 1398)
توسعه دهنده : Remedy Entertainment
سبک : Action
برای کسانی که از طرفداران بازی های داستانی هستند و عناصر رمز آلود و علمی تخیلی آن ها را به خود جذب می کند، Control : Ultimate Edition یک بازی عالی است. روایت داستان در شهر نیویورک روی می دهد و شما شخصیت جسی را کنترل می کنید. شما وظیفه دارید که از یک تهدید مرموز و فرازمینی به نام هیس محافظت کنید. در صورتی که علاقمند به سیستم فیزیکی شگفت انگیز در بازی ها هستید، این بازی PS5 را نباید از دست بدهید. داستان سرایی برجسته را می توان از مهم ترین دلایلی دانست که باعث می شود گیمر به این بازی جذب شود. شخصیت پردازی و نوع روایت داستان نیز در حد بسیار بالایی قرار دارد.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 14 : Yakuza : Like A Dragon

تاریخ معرفی : 16 ژانویه 2020 (26 دی 1398)
توسعه دهنده : Ryu Ga Gotoku Studio
سبک : JRPG
تجربه نسخه PS5 بازی Yakuza : Like a Dragon باعث می شود که گیمر بتواند تجربه ای فوق العاده از این بازی تازه وارد به دست آورد. در دنیای مردگان ژاپنی داستانی اتفاق می افتد که شما باید در پیشبرد آن شرکت کنید و در نهایت به نتیجه برسید. این بازی با ماجراجویی های زیادی همراه است و شخصیت های زیادی نیز در آن حضور دارند. با تمامی این تفاسیر می توان گفت که این بازی بسیار جذاب بوده و هر گیمر علاقمند به داستان را به خود جذب می کند.
همه بازی های ژاپنی به دلیل گیم پلی و داستانی که دارند جذاب هستند. ژاپن به عنوان یکی از مهدهای اولیه بازی های کامپیوتری شناخته می شود. کارگردان های مشهوری بازی های این کشور را کارگردانی می کنند و تبحر نویسنده های داستانی نیز غیر قابل انکار است. از این روی بازی های داستانی ژاپنی از جمله Yakuza : Like A Dragon قطعا برای شما جذاب واقع خواهد شد.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 13 : Uncharted : Legacy of Thieves Collection

تاریخ معرفی : 28 ژانویه 2022 (8 بهمن 1400)
توسعه دهنده : Naughty Dog, Iron Galaxy
سبک : Adventure Game، Shooter، Puzzle، Platform
شما با خرید Uncharted : Legacy of Thieves Collection می توانید به آخرین قسمت های سری Uncharted دسترسی داشته باشید. در واقع دو بازی با داستان های تکان دهنده و اکشن های غیر قابل باور که می توانند شما را برای ساعت ها سرگرم نمایند. به طور کلی می توان گفت که این مجموعه به عنوان یک ماجراجویی سینمایی شناخته می شوند و توسعه شخصیت ها را به بهترین شکل نشان می دهند. شما به سرتاسر جهان می روید تا بتوانید گنج آوری را پیدا کنید. باید روابطی عمیق با خانواده نیتن ایجاد کنید و در نهایت داستان بازی را به اتمام برسانید.
به غیر از داستان جذاب و بدون مشکل بازی، شما می توانید مکانیک های جدید زیادی را در این مجموعه مشاهده کنید. در مناطقی بازی کنید که محدودیت های کمتری دارند و همچنین تعامل کامل تری با محیط پیرامون خود در دنیای بازی داشته باشید.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 12 : The Last of Us Part 2

تاریخ معرفی : 19 ژانویه 2020 (29 دی 1398)
توسعه دهنده : Naughty Dog
سبک : Action، Adventure
از لحاظ فنی، بازی The Last of Us Part 2 یک بازی PS5 نیست ولی قابلیت اجرا بر روی این کنسول را دارد. با این حال داستان بازی پنج سال پس از وقایع داستان شماره یک بازی را روایت می کند. داستانی که در آن الی نیز حضور دارد. روایت منحصر به فرد احساسی و اکشن این بازی در کنار نوع داستان تهیه شده برای این بازی باعث شده است تا گیمرها تحت تاثیر آن قرار گیرند.
شخصیت پردازی ها در این نسخه از بازی در سطح بسیار بهتری قرار دارند. از سوی دیگر شخصیت های اضافه شده به داستان بازی به شما کمک می کنند تا درک بهتری از دنیای بازی داشته باشید. همچنین گیمر می تواند به سادگی در داستان این بازی غرق شود و شما می توانید ساعت ها با این بازی سرگرم باشید.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 11 : Marvel’s Spider Man

تاریخ معرفی : 7 سپتامبر 2018 (16 شهریور 1397)
توسعه دهنده : Insomniac Games
سبک : Action-Adventure Game، Nonlinear Gameplay
در کنار انتشار نسخه Miles Morales مرد عنکبوتی، Marvel’s Spider Man نیز یک ریمستر قابل اجرا در پلی استیشن 5 را دریافت کرده است. در این بازی شما می توانید یکی از بهترین نسخه های پیتر پارکر را مشاهده کنید. او در رسانه ها معروف شده است و داستانی پر پیچ و خم را در پیش رویش قرار دارد. این بازی یکی از برترین سیستم های پیمایش را در این بازی دارد.
Insomniac Games توانسته است شهر نیویورک را به بهترین شکل بسازد و نقاط دیدنی مانند ساختمان Empire State نیز در این نسخه وجود دارد. نسخه PS5 این بازی به سرعت اجرا می شود و از قابلیت های دوال سنس پلی استیشن 5 به خوبی استفاده می کند. پس می توان گفت که جایگاه شماره 11 برای این بازی قطعا بهترین جایگاه خواهد بود.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 10 : Marvel’s Spider Man 2

تاریخ معرفی : 20 اکتبر 2023 (28 مهر 1402)
توسعه دهنده : Insomniac Games
سبک : Action-Adventure
نسخه تکامل یافته داستان Miles Morales و Marvel’s Spider Man را می توانید در بازی Marvel’s Spider Man 2 پیدا کنید. یک داستان جذاب که بر اساس دو داستان قبلی ساخته شده است و چالش ها و مشکلات جدیدی در طی آن روی می دهد. کاربر در این بازی می تواند یکی از برترین داستان های موجود مارول را تجربه کند.
کریوان شکارچی در آغاز این بازی وارد می شود و به منهتن می رود. Venom آزاد می شود و توطئه ها و دسیسه ها نیز به کار گرفته می شوند تا هری آزبورن بیمار در کنار دیگر دوستان خود، به مقابله با مرد عنکبوتی بپردازند. در واقع می توان گفت که این نسخه یکی از کامل ترین بازی های داستانی است که برای پلی استیشن 5 آماده شده است.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 9 : Final Fantasy 7 Remake

تاریخ معرفی : 10 آوریل 2020 (22 فرروردین 1399)
توسعه دهنده : Square Enix
سبک : RPG، Action RPG
بازسازی نسخه شماره 7 بازی Final Fantasy یکی از بهترین اخبار برای گیمرهای پلی استیشن 5 بود. اوج عملکرد گرافیک و زمان بارگذاری بسیار سریع را می توان در این بازی مشاهده کرد. همچنین توسعه دهنده بازی به خوبی از ویژگی ها و قابلیت های دوال سنس استفاده کرده است. داستان بازی Final Fantasy 7 Remake تا زمان فرار میدگارد را پوشش می دهد و با این حال محتوای اضافی و مراحل فرعی نیز برای این بازی در نظر گرفته شده است.
هر بازی از سری فاینال فانتزی می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای هر گیمر باشد. یک بازی RPG با داستانی که کشش فوق العاده ای دارد و گیمر را در خود غرق می کند. در واقع جایگاه شماره 9، حق این بازی بوده و قطعا گیمر می تواند ساعات بسیار خوبی را در این بازی داشته باشد.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 8 : A Plague Tale : Innocence

تاریخ معرفی : 14 می 2019 (24 اردیبهشت 13)
توسعه دهنده : Asobo Studio
سبک : Action، Adventure، Stealth
برای درک رابطه ای که یک خواهر و برادر در شرایط سخت می توانند داشته باشند، بازی A Plague Tale : Innocence می تواند یک راهکار کامل باشد. در این بازی با گیم پلی بی نقص و داستان قوی، شما می توانید در طول تمام مدتی که بازی می کنید، انبوهی از تسک ها را دنبال کنید. برادر آمیسیا از بدو تولد بیمار بوده است و خواهرش نیز در کنار وی قرار دارد.
تمرکز اصلی این بازی را می توان بر روی گیم پلی مخفیانه ای دانست که برای استفاده شده است. هر گیمر می تواند یک تجربه منحصر به فرد را از این بازی انتظار داشته باشد. این بازی قطعا برای هر گیمر علاقمند به بازی های داستانی پلی استیشن 5 می تواند مناسب واقع شود.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 7 : Disco Elysium – The Final Cut

تاریخ معرفی : 15 اکتبر 2019 (23 مهر 1398)
توسعه دهنده : ZA/UM
سبک : RPG
تعامل در یک بازی داستانی مهم ترین ویژگی برای محبوب شدن آن است. ZA/UM دقیقا همین ویژگی را در این بازی دنبال کرده است و نحوه بازی کردن شما از اهمیت بالایی برخوردار است. شما هر تصمیمی که در طول داستان بازی می گیرید، ممکن است که در ادامه بر روی شخصیت های بازی تاثیر داشته باشد. در این بازی شما به عنوان یک کارآگاه شناخته می شوید و این وظیفه را دارید که معمای قتل ها را حل کنید. همه مسائل داستان بازی در دنیای پیش از جنگ جهانی اتفاق می افتد و اوضاع در وضعیت بسیار وحشتناکی قرار دارد.
در کمال تعجب، این بازی در سبک RPG هیچ مبارزه مستقیمی ندارد. با این حال شما باید بتوانید به سرعت تصمیم گیری کرده و به رویدادهایی که در دنیای بازی روی می دهند پاسخ دهید. در نظر داشته باشید که The Final Cut به عنوان یک بازی فوق العاده از لحاظ داستانی شناخته می شود و برای مجموعه پلی استیشن 5 می تواند یکی از بهترین گزینه ها شناخته شود.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 6 : Hades

تاریخ معرفی : 17 سپتامبر 2020 (27 شهریور 1399)
توسعه دهنده : Supergiant Games
سبک : Action RPG
روایتی عمیق و شگفت انگیز که در بازی Hades روی می دهد قطعا شما را در لایه های داستانی این بازی فرو می برد. روابط بین شخصیت های این بازی فوق العاده است و شخصیت های متعددی هم معرفی می شوند. هر یک از مکان های دنیای زیرین که در این بازی حضور دارند، محیطی منحصر به فرد را برای جستجو و کاوش معرفی می کنند و شما می توانید در این فرصت همه جا را بگردید.
سطوح نامحدودی که برای این بازی در نظر گرفته شده است، قطعا شما را درگیر خود خواهد کرد. از سوی دیگر اگر بخواهید پایان نهایی بازی را حدس بزنید، تقریبا ناموفق خواهید بود. تمرکز اصلی سازنده بر روی اساطیر باستانی یونان بوده است و این مسئله را به خوبی می توانیم در شخصیت پردازی این بازی مشاهده کنیم. در واقع Hades یکی از برترین بازی های پلی استیشن 5 به شمار می رود.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 5 : Stray

تاریخ معرفی : 19 جولای 2022 (28 تیر 1401)
توسعه دهنده : Blue Twelve Studio
سبک : Adventure
برای این که داستان قدرتمند یک بازی به چشم بیاید، معمولا تعداد شخصیت ها و دیالوگ ها باید زیاد باشد. زمانی که این امر به درستی انجام شود، شما می توانید از بازی لذت ببرید. حال تصور کنید که تمامی این نیازها از سوی یک گربه انجام شود. شما در این زمان می توانید یک بازی به یاد ماندنی و زیبا را تجربه کنید. به عنوان یک گربه در دنیایی حضور دارید که انسان ها دیگر حضور ندارند و پس از این که به اشتباه در یک ساختمان مخروبه سقوط کردید، یک شهر زیرزمینی با خدمتکاران رباتی را مشاهده خواهید کرد.
بازی Stray از زمان انتشار تاکنون مورد تحسین بسیاری از منتقدان عرصه بازی واقع شده است. در طول داستان این بازی شما باید در محیط گیم پلی قدم بزنید و مواردی قابل تعامل را پیدا کنید. از سوی دیگر گیم پلی و پس زمینه بازی واقعا قدرتمند بوده و شما می توانید یک زندگی پر جنب و جوش را در این داستان بیابید.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 4 : Diablo 4

تاریخ معرفی : 6 ژوئن 2023 (16 خرداد 1402)
توسعه دهنده : Blizzard
سبک : Action RPG، Hack and Slash
بازی شماره 4 لیست بازی های داستانی تک سیرو، به diablo 4 اختصاص پیدا می کند. در یک بازی که روایت کننده آن شخص شما هستید، حتی اگر قسمت های پیشین را بازی نکرده باشید، قطعا جذابیت هایی برای تجربه وجود دارد. در طول بازی شما می توانید داستان اصلی و ماموریت های فرعی را دنبال کنید و از تصویر برداری سینماتیک فوق العاده و صداگذاری مطلوب لذت ببرید.
ممکن است دیگران شما را در بازی Diablo 4 به عنوان یک بیگانه سرگردان صدا کنند. با این حال شما یک شخص بی دفاع نخواهید بود. می توانید از میان چند کلاس یک سطح را انتخاب کرده و با توجه به تجهیزاتی که به دست می آورید می توانید در برابر دشمنان خود به جنگ بپردازید. در نظر داشته باشید که متحدان زیادی در طول این بازی خواهید داشت و دشمنان شما در این بازی به دنبال ویران کردن زمین هستند.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 3 : God of War Ragnarok

تاریخ معرفی : 9 نوامبر 2022 (18 آبان 1401)
توسعه دهنده : Santa Monica Studio
سبک : Action، Adventure
در میان سه بازی برتر داستانی برای پلی استیشن 5، بازی God of War Ragnarok در رده سوم قرار می گیرد. این بازی که دنباله بازی 2018 همین مجموعه است در ادامه یک داستان شاهکار ستی روایت می شود. عناصر دراماتیک در این بازی بیشتر هستند و سفر پدر و پسری به شهر بازی را روایت می کند. پیشگویی رگناروک در حال آغاز شدن است و کریتوس به دنبال آن است که یک مشکل قریب الوقوع را خنثی کرده و لژیون های اودین و همچنین تلاش هایی که وی انجام می دهند را با خود متحد کند.
9 قلمرو در بازی god of War Ragnarok حضور دارند و شما می توانید انبوهی از دشمنان خشن و مکان های خیره کننده را مشاهده کنید. Boss های بازی چالش های زیادی را برای شما در پی خواهند داشت و از سوی دیگر روایتی برجسته تر را نسبت به نسخه قدیمی در این بازی مشاهده می کنید.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

بازی شماره 2 : Persona 5 : Royal

تاریخ معرفی : 31 مارچ 2020 (12 فروردین 1399)
توسعه دهنده : Atlus
سبک : JRPG
بازی Persona 5 : Royal را می توان به عنوان یکی از بازی های منحصر به فرد دانست که در سبک JRPG طراحی شده است و می تواند به عنوان قدرتمندترین بازی این مجموعه شناخته شود. پس از سال 2017، مجموعه بازی Persona با وجود اوج داستانی خود، توانسته است کارکترهای زیادی را معرفی کند که هر یک از آن ها در نهایت می توانند جهان را به مکانی مناسب تر تبدیل کنند.
شما در طول بازی باید تکامل پیدا کنید و همچنین روابط مختلفی را پشت سر بگذارید. در نظر داشته باشید که دنیای بازی، ناعادلانه است و این شما هستید که باید پایان داستانی که روایت می شود را تغییر دهید.

بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵

برترین بازی داستانی پلی استیشن 5 : Final Fantasy 16

تاریخ معرفی : 22 ژوئن 2023 (1 تیر 1402)
توسعه دهنده : Square Enix
سبک : Action RPG
یک داستان فراموش نشدنی با وجود عناصر فانتزی که شامل کشورهای در حال جنگ، جانوران افسانه ای و جادوگران نیز می شود. همچنین یک دوره تاریخی جذاب را روایت می کند که قطعا برای همه گیمرهای پلی استیشن 5 می تواند جذاب واقع شود. هر چیز در بازی Final Fantasy 16 به صورت حماسی در حال روایت است و این حماسه آن قدر موفق بوده است که در نهایت باعث شده است این بازی با سریال تاج و تخت از لحاظ داستانی مقایسه شود و صد البته پایان بندی بسیار موفقی دارد.
در ابتدای این بازی سربازی به نام کلایو رازفیلد در یک امپراتوری به خانواده جاشوا رازفیلد خیانت می کند. خیانت به شخصی می شود که قدرت تبدیل شدن به موجودی غول پیکر به نام ققنوس را برخوردار است! حال این شما هستید که باید ماموریت های متعدد را با وجود کات سین های زیاد پشت سر بگذارید. این بازی واقعا از لحاظ داستان سرایی در سطح بسیار بالایی برخوردار است. همچنین از دید سینمایی و گیم پلی نیز در بالاترین سطح ممکن قرار گرفته است.

نتیجه گیری

انتخاب یک بازی شاید برای شما دشوار باشد. با این حال از یاد نبرید که همه ما معمولا با بازی های داستانی می توانیم ارتباط بهتری برقرار کنیم. از این روی گیمر پلی استیشن 5 از این لیست می تواند استفاده کرده و بازی مورد علاقه خود را انتخاب کند. اگر شما هم یک بازی جذاب و داستانی می شناسید که در این لیست قرار ندارد. می توانید با کامنت گذاشتن، ما و مخاطبین دیگر تک سیرو را مطلع کنید.

محمد شفیعی

دنیا برای من در یک لحظه قفل شد. پاییز سال 1930 و شخصیت به یادماندنی توماس آنجلو. بازی کردن واقعا احساس رهایی به من میده. من بازی میکنم چون قطعا هیچوقت نمیتونم به 1930 نیویورک برگردم. بازی می کنم چون هیچوقت با دوستانم نمیتونم یه گنگ مافیایی رو توی شهری که هستم رهبری کنم. محمد شفیعی، کسی که از بچگی پای ثابت بازی های کامپیوتری بوده، سعی میکنه که بدون در نظر گرفتن سلیقه شخصی، محتوایی رو برای شما آماده کنه که بررسی، انتخاب و خرید از تک سیرو آسون تر بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا