نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی Dying Light 2

اگر شما هم علاقمند به بازی های ویدیویی هستید، حتما عنوان بازی Dying Light 2 به گوش شما هم خورده است. یک بازی با تم سورئال، محیط جدی در کنار شخصیت های احمقانه و ترکیب با مینی بازی ها که برای بسیاری از گیمر ها گزینه ای جذاب به شمار می رود. در این بازی شما می توانید با زامبی ها درگیر شوید. در این پست با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی بازی Dying Light 2 بپردازیم.

بازی Dying Light 2 در سبک پسا آخرالزمانی و پارکور طراحی شده است و همچنین یک بازی دنیای باز به شمار می رود. شخصیت ها در این بازی بسیار زیاد هستند و تمام آن ها به خوبی طراحی شده اند. در واقع بازی به یک بیماری همه گیر جهانی اشاره دارد که در حال پایان دادن به دنیا می باشد. همچنین این بازی در ادامه برنامه هایی که در سال 2015 از سوی شرکت سازنده بیان شد ساخته شده است. شما در این بازی به عنوان یک بازمانده و استاد پارکور شناخته می شوید که بر روی بام ها زندگی می کند، در دنیای شما زامبی های زیادی حضور دارند. زامبی ها در طول روز به ساختمان ها می روند تا از نور خورشید در امان باشند و داستان های مربوط به ویروس زامبی با شروع شب آغاز می شود. به طور کلی می توان گفت که گیم پلی یکی از بهترین ویژگی ها و خصوصیات بازی Dying Light 2 به شمار می رود.

نقد و بررسی بازی Dying Light 2

داستان بازی Dying Light 2

همانطور که بیان شد، شما به عنوان یک استاد پارکور باید با زامبی هایی که در طول شب برای شما مزاحمت ایجاد می کنند مبارزه کنید. بازی به گونه ای طراحی شده است که شما باید حرکات خود را به صورت سنجیده انجام دهید. در نظر داشته باشید که نور های فرابنفش به عنوان یک محوطه امن برای شما شناخته می شوند و شما مانند یک غواص بدون اکسیژن نباید فاصله زیادی از این محیط های کانونی بگیرید. در طول بازی Dying Light 2 شما باید تصمیماتی را در خصوص نحوه مبارزه بگیرید. در واقع طراحی بازی به گونه ای انجام شده است که شما می توانید سبک خود را برای مبارزه داشته باشید و همین امر باعث می شود که شما بتوانید لذت بیشتری از این بازی ببرید.

چرخه شب و روز در بازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما در طول شب باید به ایستگاه های مترو، نیروگاه، بیمارستان و مکان هایی از این دست بروید تا بتوانید سلاح های جدید به دست بیاورید تا بتوانید در روند تکمیل ماموریت های بازی از آن ها استفاده کنید. همچنین در طول روز نیز به شما ماموریت های داستانی داده می شود و شما در فضای باز بازی باید به دنبال تکمیل آن ها باشید.

نقد و بررسی بازی Dying Light 2

مهم ترین بخش داستان بازی را می توان استفاده از سیستم پارکور آزاد در بازی Dying Light 2 دانست. در واقع این ابزار به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در میان ساختمان ها آزادانه حرکت کنید و همچنین می توانید با استفاده از قلاب ها حرکت های پارکور خود را بهبود بخشید. البته زیبایی های بصری که در بازی در نظر گرفته شده است را نباید از یاد برد. زامبی ها، راهزن هایی که در راه شما قرار می گیرند و در نهایت می توان گفت که تمام این مسائل در طول بازی باعث می شود که در طول بازی Dying Light 2 تمامی قسمت ها جذاب و سرگرم کننده باشند.

زمانی که شما به Level های بالاتر می رسید می توانید مهارت های جدیدتری از پارکور را استفاده کنید. این کار باعث می شود که حرکت کردن شما در بازی سرعت بیشتری داشته باشد و همچنین قابلیت هایی مانند دویدن روی دیوار ها برای شما باز می شود. برای مثال زمانی که در کوچه های تنگ با زامبی ها مواجه می شوید، می توانید به جای مبارزه کردن با آن ها، از روی سر آن ها پرش کنید. در قسمت های بعدی بازی حتی برای شما پاراگلایدر در دسترس می باشد تا بتوانید در میان پشت بام ها بدون مشکل حرکت کرده و آزادی بیشتری در بازی داشته باشید.

بررسی مبارزه های بازی Dying Light 2

یکی از مهم ترین ویژگی های مثبت بازی Dying Light 2 را می توان مبارزه با زامبی ها دانست. در واقع مبارزه کردن در این بازی بسیار سرگرم کننده است چرا که برای هر مبارزه باید روشی جدید را استفاده کنید. برای مثال شما می توانید از حملات فرار کنید و سپس با بازگشت به نقطه مبارزه، دست ها و پا های زامبی ها را جدا کنید. هوش مصنوعی در مبارزاتی که با شخصیت های فرا انسانی مانند زامبی ها استفاده می شود همواره چالش برانگیز است و در این خصوص باید بدانید که شرکت سازنده به خوبی توانسته است از پس ساخت این بازی بر بیاید. تنوع بالا در دشمنانی که وجود دارند و با آن ها مبارزه می کنید وجود ندارد و بیشتر شخصیت ها و گرافیک ها هستند که تفاوت پیدا می کنند. در نهایت توصیه می شود که در بازی دایینگ لایت ۲ سعی کنید که با فرار از دست زامبی ها، به صورت تک به تک با آن ها مبارزه کنید و از مبارزه گروهی با زامبی ها در بازی Dying Light 2 بپرهیزید.

نقد و بررسی بازی Dying Light 2

یکی از نقاط ضعفی که در خصوص این بازی می توان بیان کرد آن است که شما در هنگام شب نمی توانید انتظار عملکرد خوب هوش مصنوعی به خصوص در تعقیب و گریز باشید. در واقع تعقیب شما توسط زامبی ها خیلی پیچیده نخواهد بود و به راحتی می توانید از آن ها فرار کنید. سلاح های فوق قدرتمندی که در طول بازی Dying Light 2 در دسترس شماست نیز به شما این امکان را می دهد تا بتوانید تمامی تهدیدات را در کسری از زمان از بین ببرید. با این وجود باز هم زمانی که با زامبی ها روبرو می شوید، حتما استرس خواهید داشت!

با وجود تمامی نقاط ضعفی که در مبارزات بازی دایینگ لایت ۲ وجود دارد، باز هم وجود امکانات زیاد برای از بین بردن دشمنان باعث می شود که بسیاری از گیمر ها بتوانند روش های جدید و سرگرم کننده ای را برای از بین بردن زامبی ها استفاده کنند. برای مثال پرتاب مخازن گاز غول پیکر که آتش گرفته اند و انفجار آن ها باعث می شود که ده ها زامبی در یک زمان از بین بروند. همچنین شما می توانید از کوکتل مولتوف نیز استفاده کرده و زامبی ها را از بین ببرید.

از دیگر مشخصات و ویژگی های بازی Dying Light 2 می توان به وجود تنوع بسیار بالای زامبی ها اشاره داشت. همین مسئله باعث شده است تا نیاز به چابکی زیادی برای از بین بردن دشمنان وجود داشته باشد و شما می توانید سریعا آن ها را از بین ببرید. برخی از شخصیت های زامبی در طول بازی از طول عمر بالاتری برخوردار می باشند. در واقع شما می توانید سبک های مختلف مبارزه را در طول بازی به کار بگیرید.

نقد و بررسی بازی Dying Light 2

زمانی که صحبت از کشتن دشمنان می شود، همه چیز از نزدیک انجام شده و به صورت شخصی شما هیچ تفنگی را در بازی Dying Light 2 پیدا نخواهید کرد. در واقع برخی از تفنگ های موجود در بازی نیز برد کوتاهی دارند و در کنار آن سرعت شلیک بسیار پایینی که دارند باعث می شود شما نتوانید از آن ها استفاده کنید. پس شما در طول بازی باید از ابزار مختلفی برای از بین بردن دشمنان خود استفاده کنید. برای مثال می توانید از شمشیر های سامورایی استفاده کنید و یا حتی لوله های فلزی را به کار ببرید. سلاح ها از طریق فروشندگان یا به صورت غارت در دسترس شما خواهند بود و باید در نظر داشته باشید که دسترسی محدودی به آن ها در طول بازی وجود دارد.

امکان ارتقای اسلحه ها و سلاح هایی که در طول بازی Dying Light 2 در دسترس شما قرار داده می شود برای گیمر فراهم شده است و در عین حال شما می توانید بهترین وسایل را در دسترس داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن دشمنان خود را شکست دهید.

نقد و بررسی بازی Dying Light 2

روند داستای بازی در سطوح بالا ضعیف می شود

بازی Dying Light 2 با شخصیت پردازی بسیار قدرتمندی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در عین حال داستان بازی در زمان شروع بسیار قدرتمند می باشد. این در حالی است که شخصیت پردازی و داستان سرایی بازی در سطوح بالا و زمانی که پیشرفت هایی در بازی حاصل شد، ضعیف شده و در نهایت باعث می شود که گیمر نتواند احساس رضایت چندانی به پایان بندی بازی داشته باشد. برای مثال لاوان که یک شخصیت ضد قهرمان را در بازی ایجاد می کند، به معاشرت با شما می پردازد و سپس لحظات دراماتیکی را با یک شخصیت دیگر بازی به نام فرانک ایجاد می کند. همین امر باعث می شود که در طول بازی Dying Light 2 مجبور شویم در میان شخصیت های بازی چالش های زیادی را مشاهده کنیم و در نهایت همین مسئله باعث می شود که انسجام داستان بازی از بین برود.

در طول بازی همچنین شما باید زمان زیادی را صرف شنیدن صحبت های افرادی کنید که در کنار شما قرار دارند. داستان سرایی به خوبی در بازی Dying Light 2 انجام می شود ولی باید در نظر داشته باشید که ممکن است نیاز به پشت سر گذاشتن فیلم های زیادی باشید که در طول بازی برای شما پخش خواهند شد.

نقد و بررسی بازی Dying Light 2

از دیگر نقاط ضعفی که برای این بازی می توان بیان کرد آن است که عملا میزان تصمیم گیری شما بر روند بازی تاثیر چندانی نخواهد داشت و تمرکز بازی روی شخصیت های دیگر غیر از پلیر و همچنین داستان هایی است که توسط آن ها به وقوع می پیوندند.

مشخصات بازی دایینگ لایت ۲

بازی Dying Light 2 توسط Techland توسعه پیدا کرده است و در بازار عرضه می شود. این بازی برای کنسول های Xbox Series X، Xbox Series S، PS4، PS5، Xbox One و مایکروسافت ویندوز در دسترس بوده و خریداران می توانند نسبت به تهیه آن اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا