نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی Rainbow Six Extraction

تیم Ubisoft و نام تجاری Tom Clancy که از سوی این شرکت معرفی شده است، اکنون با بحران هویت دست و پنجه نرم می کند. در ابتدا بازی های تاکتیکی و تیراندازی جذابی مانند Rainbow Six و Splinter Cell از سوی این شرکت معرفی می شد و در حال حاضر این شرکت در حال تولید بازی هایی مانند تیراندازی رقابتی XDefiant و بازی های بتل رویال می باشد. ما در این مقاله می خواهید به بررسی بازی بپردازیم که بازیکنان در آن باید با یک انگل بیگانه مبارزه کنند. در ادامه نقد و بررسی بازی Rainbow Six Extraction با ما همراه باشید.

بررسی بازی Rainbow Six Extraction یک بازی با حالت زمانی محدود با سبک تیراندازی به شمار می رود و گیم پلی روشمند برای آن در نظر گرفته شده است. در واقع تمرکز بر الهام گیری از نسخه Siege به طور کامل قابل درک است و همچنین محیط مشارکتی جذابی برای این نسخه از Rainbow Six در نظر گرفته شده است.

در ادامه نقد و بررسی بازی Rainbow Six Extraction باید گفت که در این بازی شما می توانید نمونه کاملی از مبارزه های فعال را مشاهده کنید. این در حالی است که تاکتیک و سرعت در این بازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و در عین حال بازی به صورت کاملا مشارکتی طراحی شده است. عدم وجود روایت جذاب برای این بازی و گیم پلی تکراری باعث می شود که این نسخه جذابیت و درخشش لازم را برای گیمر نداشته باشد.

نقد و بررسی بازی Rainbow Six Extraction

Rainbow Six Extraction روایتی ضعیف دارد

به طور کلی زمانی که صحبت از بازی های Rainbow Six از سوی شرکت یوبی سافت می شود، ما به یاد درگیری های نظامی می افتیم. با این حال با شاهد آن هستیم که نسخه Rainbow Six Extraction رسما یک بازی بدون هرگونه روایت جذاب و درگیر کننده می باشد.

در بازی Rainbow Six Extraction نژادی از بیگانگان که نام آن ها آرکئن ها و Chimera می باشد به زمین حمله کرده اند و در پاسخ به آن ها گروهی از جنگجویان Rainbow Six Siege با یکدیگر متحد شده و تیم رنگین کمان را تشکیل می دهند تا با این تهدید بزرگ رو در رو شوند.

تیم رنگین کمان که با نام REACT نیز شناخته می شود، با سه اپراتور برجسته به نام های Ash، Thermite و Mira هدایت شده و همین مسئله باعث می شود که نسخه Extraction بازی Rainbow Six به نوعی اسپین آف بازی Siege باشد. همچنین در راستای گسترش این نسخه از بازی طراحی شده است. پیش از این که یوبی سافت این اقدامات را انجام دهد، ما شاهد آن بودیم که Riot Games نیز با موفقیت توانست این کار را برای بازی League of Legends انجام دهد و اسپین آف هایی از این بازی و شخصیت های آن را در شبکه های نمایش خانگی مشاهده کردیم.

نقد و بررسی بازی Rainbow Six Extraction

متاسفانه چیزی که از Rainbow Six Extraction به عنوان یک اسپین آف انتظار داریم با واقعیت فاصله بسیار زیادی دارد. یوبی سافت اهمیتی به تولید Rainbow Six Extraction نداده و تنها حدود 11 دقیقه فیلم سینمایی برای این بازی طراحی کرده است. کاراکتر هایی که در بازی مشاهده می کنید شخصیت ندارند و نمی توانیم با آن ها ارتباط برقرار کنیم و مقیاس کلی بازی روایی نیست!

در صورتی که بازی Rainbow Six Extraction با روایت داستانی جذاب عرضه می شد، می توانستیم انتظار داشته باشیم که تمامی نقاط ضعف گیم پلی را پوشش می داد ولی با این حال داستان و گیم پلی بازی برای گیمر های حرفه ای اصلا نمی تواند جذاب باشد.

استفاده از منطق قدیمی در طراحی Rainbow Six Extraction

روند بازی Rainbow Six Extraction مانند سایر نسخه های Rainbow Six بوده و همین مسئله باعث می شود که شباهت هایی با نسخه های قدیمی داشته باشد. در واقع بازیکنان در این بازی باید به آرامی و با تاکتیک قدیمی به مناطقی که از سوی بیگانگان آلوده و تسخیر شده اند دست پیدا کنند و اهدافی مانند دستگیری دشمنان را انجام دهند. در برخی از مراحل بازی Rainbow Six Extraction شما باید کارهایی مانند نمونه برداری از لانه های آرکئن ها را انجام دهید. با این وجود می توان گفت که بازی تا حدی نیز یک بازی تیرانداز استراتژیک می باشد.

نقد و بررسی بازی Rainbow Six Extraction

از دیگر ویژگی های مشترکی که میان بازی Rainbow Six Extraction و نسخه های قدیمی تر وجود دارد، آن است که بازی بسیار سخت طراحی شده است. در واقع بیشتر آرکئن های طراحی شده برای بازی به نوعی قدرتمند هستند و توانایی رویارویی با آن ها برای گیمر بسیار کم است. برخی از آن ها قابلیت انفجار دارند، برخی شما را به دام می اندازند و برخی دیگر دیوانه وار به شما حمله خواهند کرد.

رویکرد روشمندی که برای Rainbow Six Extraction در نظر گرفته شده است باعث می شود که شما نسبت به سایر پلیر ها بتوانید از سبک و استراتژی مخصوص خود استفاده کنید.

بازی به صورت هوشمندانه طراحی شده است و شما باید برای شکست دادن دشمنان خود از روش های مختلفی استفاده کنید. با تمامی این وجود می توان گفت که بازی در نهایت برای گیمر گزینه ای جذاب به خصوص در لحظات جنگ و حمله به شمار خواهد رفت.

سرعت و تیراندازی مشارکتی را می توان از مهم ترین ویژگی های این بازی دانست. در واقع شما در گیم پلی بازی به این نتیجه خواهید رسید که روش مبارزه باید در مراحل مختلف با تفاوت هایی همراه شود تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

گیم پلی تاکتیکی که برای Rainbow Six Extraction در نظر گرفته شده است به شما این امکان را می دهد که 13 هدف برای پاکسازی داشته باشید ولی وجود روش تکرار آمیز در میان این روش ها باعث می شود که شما دچار خستگی بسیار زیادی شوید.

نقد و بررسی بازی Rainbow Six Extraction

نقشه های مختلف باعث می شوند که شما تغییر مناظر را داشته باشید و به طور کلی Rainbow Six Extraction به عنوان یک بازی نسل جدید شناخته می شود. تصادفی بودن رویارویی با دشمنان از دیگر ویژگی های این بازی به شمار می رود. همچنین در برخی از مراحل، محدودیت هایی برای پلیر در نظر گرفته می شود.

با تمامی این اوصاف دور از ذهن نیست که گیمر پس از پشت سر گذاشتن چند مرحله، از ادامه دادن بازی صرف نظر کند. در واقع همه چیز در بازی Rainbow Six Extraction در حال تکرار است و همین مسئله می تواند تا حدی خسته کننده به نظر برسد.

با دوستان خود تیم تشکیل دهید

در طول انجام بازی Rainbow Six Extraction شما می توانید با افرادی که می شناسید هماهنگ شده و با اتحاد بیشتری ادامه بازی را انجام دهید. سیستم MIA به شما این امکان را می دهد تا بتوانید تیم تشکیل داده و ادامه بازی برای تیم ها بسیار آسان تر دنبال خواهد شد.

با وجود این که در طول بازی Rainbow Six Extraction شما می توانید حملات را به صورت تک نفره انجام دهید اما باز هم بهتر است یک تیم تشکیل دهید و یا به یک تیم بپیوندید چرا که اپراتور ها زود از بین می روند و در صورتی که تنها باشید، رسیدن به اهدافی که در بازی وجود دارد بسیار سخت خواهد شد.

در طول بازی با استقرار انفرادی شما نمی توانید انتظار دوام جان را داشته باشید و حتی یوبی سافت هم به گیمر ها توصیه می کند که از روش های مختلفی برای پیش برد اهداف خود استفاده کنند. بهترین راه حل بعدی که در دسترس شماست را می توان انتخاب حریفان تصادفی از میان پلیر ها دانست. گاها در بازی پیش می آید که یار شما در تیم نمی تواند عملکرد خوبی را داشته باشد. انتخاب دوستان و هم تیمی ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید حتما به این مسئله توجه داشته باشید.

نقد و بررسی بازی Rainbow Six Extraction

نتیجه گیری

بازی Rainbow Six Extraction را می توان یکی از شناخته شده ترین بازی ها در مجموعه بازی های Tom Clancy دانست و باید در نظر داشته باشید که در آن می توانید بازیکنان را به صورت تصادفی بیابید و با آن ها در ارتباط باشید. در نظر داشته باشید که بازی هایی نظیر Back 4 Blood می تواند گزینه ای کاملا مناسب برای شما باشد که امروزه در دسترس شما می باشد و همچنین بازی XCOM می توانند بهترین جایگزین های Rainbow Six Extraction باشند.

بازی Rainbow Six Extraction با 20 ساعت گیم پلی می تواند گزینه ای بسیار جذاب به شمار رود و شما می توانید آن را اجرا کنید. این بازی برای کنسول های PS4، Xbox One، PS5، Xbox Series X، Xbox Series S، Microsoft Windows، Google Stadia و Amazon Luna می تواند گزینه ای بسیار مناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا