نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی Horizon Forbidden West

بازی های دنباله دار موفقی بر اساس نسخه های قبلی تولید می شوند که از جمله مهم ترین ها می توان به بازی های Assassin’s Creed 2، Mass Effect 2 و Uncharted 2 اشاره داشت. همه این بازی ها با وجود مکانیک های جدید و گیم پلی هیجان انگیز و توسعه شخصیت ها در کنار داستان های جذاب و ماموریت های جدید، بهبود پیدا کردند. تمامی ویژگی های بیان شده را می توان گفت که یکی از بهترین انتخاب ها پیش روی شما می باشد.

بازی Horizon Forbidden West را می توان به عنوان یکی از جذاب ترین گزینه ها در این میان دانست. این بازی در ادامه بازی Horizon Zero Dawn که در سال 2017 ساخته شده است تا داستان مهیجی که در آن پر بود از نبرد های انفجاری و همچنین دشمنانی که از جنس ربات بودند را بیشتر روایت کرده و همچنین سکانس های اکشن را به نمایش بگذارد. این بازی همچون Witcher می تواند جذابیت بسیار زیادی داشته باشد. پر از ماموریت های جانبی و همچنین حس واقعی از کاوش و تعداد زیادی از افسانه ها که شما را جذب خواهند کرد. بازی Horizon Forbidden West را می توان یک ماجراجویی بسیار جذاب دانست که به خوبی روایت ادامه داستان Zero Dawn را بیان می کند.

بازی Horizon Forbidden West روایت کننده نبرد های طبیعی و ماورایی است. در طول بازی می توانید بقایای پل گلدن گیت سانفرانسیسکو را مشاهده کنید و حتی ماشین هایی که شبیه به حیوانات طراحی شده اند و طراحان آن ها سال هاست که مرده اند. درگیری های جذاب که زندگی انسانی و مصنوعی را به چالش می کشد. در نهایت می توان گفت که این بازی به خوبی توسط Guerrilla Games توسعه پیدا کرده است و می توان بازی Horizon Forbidden West را یکی از بهترین گزینه ها برای بازی کردن دانست.

نقد و بررسی بازی Horizon Forbidden West

قدرت را در بازی Horizon Forbidden West باید پس بگیرید

در بازی Horizon Forbidden West بار دیگر Aloy به یک ماموریت بسیار حساس اعزام می شود که پر از رمز و راز است و در زمانی دیگر روی می دهد. شخصیت ها در این ماموریت نقشی خاکستری میان دوست و دشمن را ایفا می کنند و باید گفت که در ابتدای کار می توانید حدس بزنید که در نهایت داستان بازی Horizon Forbidden West چه روی می دهد. بازی با وجود تمامی ماموریت های جانبی حدود 32 ساعت گیم پلی ارائه می دهد.

Guerilla توانسته است در این بازی تعادل میان داستان جذاب و جهان باز را رعایت کند و همین مسئله باعث شده است تا بازی Horizon Forbidden West گاها شیوه انتقال بسیار جذاب را داشته باشد. در واقع شما می توانید به آزمایشگاه های متروک و یا دفاتری بروید که سال هاست شخصی در آن ها وارد نشده و درست در این قسمت متوجه می شوید که اشتباه کرده اید و بازی را گم کرده اید. در واقع Horizon Forbidden West نمایشی دقیقا مانند نسخه Zero Dawn خواهد داشت. گزارش های صوتی و اسناد در این بازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و تمامی لحظات کلیدی داستان بازی با وجود کات سین های جذاب ایجاد شده کاملا می تواند شما را جذب کند. بازی Horizon Forbidden West حالتی شخصیت محور را به خود گرفته و روایتی بسیار جذاب را خواهد داشت.

با این وجود می توان گفت که بازی Horizon Forbidden West همچنان یک محیط علمی و تخیلی بسیار سخت را دارد و پا گذاشتن به این دنیا یعنی ورود به بخش ضعیف تر Horizon Forbidden West که دقیقا با شروع بازی آغاز می شود. مونولوگ ها در این قسمت بسیار طولانی هستند و اکثرا به رویداد های Zero Dawn اشاره دارند. همچنین در این قسمت کمی سرعت روند بازی کند می شود و همین مسئله باعث می شود که گیمر احساس خوبی نداشته باشد. پس از این قسمت شما می توانید با تهدید جدید معرفی شده، به محیط اصلی بازی بروید. سرعت بیشتر می شود و بازی جذابیت بیشتری به خود می گیرد. موفقیت در مسیر خود به سمت پایان را می توان از دیگر نیازهای پیش رو دانست. همچنین باید بدانید که بازی Horizon Forbidden West به عنوان دنباله داستان Zero Dawn است. پس در صورتی که نسخه قدیمی بازی را اجرا نکرده اید، احتمالا کمی محیط بازی برای شما گنگ باشد و همین امر باعث می شود که گیمر جدید نتواند لذت کافی را از این بازی ببرد.

نقد و بررسی بازی Horizon Forbidden West

با وجود تمامی این مطالب اما نقاط قوتی که برای این بازی وجود دارد، بسیار بیشتر از لحظات ناخوشایندی است که در آن احساس می شود. زمانی که روی درام های شخصی و درگیری های اجتماعی و سیاسی در بازی Forbidden West تمرکز می شود، داستان بازی بسیار قوی تر و جذاب تر خواهد بود. اگر بازی Horizon Zero Dawn درباره Aloy بود که در حال اکتشاف یک دنیای جدید و خطرناک بود، Horizon Forbidden West به عنوان یک بازی شناخته می شود که در آن دنیا متوجه خواهد شد شخصیت Aloy تا چه حد می تواند خطرناک باشد. پس از وقایعی که در بازی Zero Dawn روی می دهد، Aloy به عنوان یک افسانه شناخته می شود که برخی آن را می پرستند و برخی از وی می ترسند.

آشفتگی های سیاسی که در دنیای امروزی میان قبایل متخاصم وجود دارد، باعث می شود که پس زمینه بازی بسیار پر تنش باشد و همچنین فضای بازی بسیار لذت بخش خواهد بود. ماموریت ها در این بازی بسیار جذاب هستند. در یکی از آن ها شما باید به دنبال یک مخترع باشید که سعی در کسب میراث جاه طلبانه پدربزرگش دارد. تلاش های شخصیت Aloy در بازی باعث می شود تا گیمر ها بتوانند جذابیت بسیار زیادی را از بازی انتظار داشته باشند.

لحظات بازی بسیار فوق العاده هستند و می توان گفت که ترسیم هر لحظه از بازی بسیار ماهرانه انجام شده است. این مسئله را می توان افتخاری برای نویسندگان اثر در نظر داشت و بازیگران شخصیت ها نیز توانسته اند به خوبی نقش آفرینی کرده و صدا سازی برای بازی بسیار جذاب انجام شده است. حتی شخصیت هایی که نقش بسیار کوتاهی در بازی Horizon Forbidden West دارند می توانند به خوبی نقش خود را ایفا کنند و همین مسئله، بازی Horizon Forbidden West را به یک گزینه بسیار جذاب تبدیل کرده است.

نقد و بررسی بازی Horizon Forbidden West

بخشی از جذابیت بازی را می توان به این دلیل دانست که در دنیای Horizon Forbidden West بسیار بیشتر از بازی Zero Dawn مردم نگران Aloy هستند. همچنین از ابتدای بازی مشخص می شود که کل داستان بازی بر اساس نقش Aloy در حال اجرا می شود. بازیگران نقش مکمل نیز به صورت فوق العاده ای می توانند بازی را پیش ببرند و شخصیت وارل که دوست قدیمی آلوی از قبلیه نورا می باشد، از لحظات آغازین بازی شما را همراهی می کند. پس می توان گفت که بازی نسبت به نسخه قبلی، ماجراجویی های جذاب تر و تغییرات خوشایندی را تجربه کرده است.

بازیگران دیگر بازی نیز باعث می شوند که داستان بازی سبک هالیوودی را به خود بگیرد. برای مثال رهبر شورشیان رگالا می تواند حضوری وحشتناک را ارائه دهد و حتی زمانی که او برای مدت زمانی زیاد در بازی حاضر نیست، باز هم گیمر احساس نقش پررنگ او را احساس خواهد کرد. نقش تیلدا نیز به خوبی ایفا می شود و در همین حال باید گفت که تکمیل نقش ها با وجود Aloy به خوبی انجام می شود.

اگر چه بازی Horizon Zero Dawn به عنوان یک بازی اکشن شناخته می شود. بازی Horizon Forbidden West حالتی سینمایی را به خود گرفته و لحظاتی بسیار جذاب را در کنار صحنه های طراحی شده به صورت استادانه را به شما می دهد. دوربین های چرخشی در کنار جذابیت در انیمیشن ها باعث می شود که گیمر به خوبی در بازی غرق شود. کلمات و دیالوگ ها به خوبی طراحی شده اند و در نهایت شخصیت ها شما را به خود درگیر خواهند کرد که دقیقا این مسئله تا به حال بسیار کم در بازی های امروزی روی داده است.

نقد و بررسی بازی Horizon Forbidden West

دشمنان خود را بشناسید

یک رویکرد مخفیانه در بازی Horizon Forbidden West وجود دارد که باید آن را شناخت. در واقع کمین کردن و از بین بردن بی سر و صدای دشمنان بهترین راهکار برای شروع به یک مبارزه گروهی است. تعداد دشمنان در بسیاری از مبارزه ها بسیار بیشتر از شما خواهد بود و این راهکار باعث می شود که بتوانید با دردسر کمتری در بازی پیروزی به دست بیاورید. تیراندازی نیز می تواند راهکار دیگری باشد و حتی ابزارهای مخصوصی برای از بین بردن دشمنان در طول بازی در دسترس شما خواهد بود. دشمنان به صورت بی رحمانه ای حمله می کنند و از این روی باید با کمترین میزان درگیری آن ها را از بین ببرید. در واقع می توان گفت که مبارزه ها در بازی Horizon Forbidden West بسیار شبیه به نسخه Zero Dawn می باشند.

برای مثال Clawstrider در نسخه جدید به عنوان یک تهدید تهاجمی شناخته می شود که همواره خواهد توانست شما را از بین ببرد. باید از ابزار خاصی مانند گاز اشک آور استفاده کنید تا بتوانید آن را از بین ببرید و یا از گلوله های زرد رنگ با مهمات پیشرفته را به کار ببرید تا بتوانید سرعت عملکرد این دشمن را کاهش دهید. ماشین های سریع کشنده نیز می توانند فکر بسیار خوبی باشند. تمامی چرخه یادگیری و شناخت بیشتر دشمنان در طول بازی انجام می شود و شما باید از ابزار و اسلحه های متعددی که در اختیار شما قرار داده می شود استفاده کنید. همچنین در نظر داشته باشید که استفاده از یخ، آتش، اسید و یا سایر ابزار دیگر می تواند در تضعیف تمامی دشمنان به کار برده شود. نبرد در نسخه قبلی بسیار ساده تر بود و در بازی Horizon Forbidden West شما با وجود امکانات و مهمات بیشتر و متنوع تر خواهید توانست به راحتی دشمنان خود را از بین ببرید. در نظر داشته باشید که همین مسئله باعث می شود شما بتوانید احساس بهتری نسبت به نسخه قبلی از لحاظ هیجان درگیری ها داشته باشید.

نقد و بررسی بازی Horizon Forbidden West

سیستم پرتاب و انفجار در بازی Horizon Forbidden West یک گزینه جدید افزوده شما می باشد و یکی از تسلیحات بسیار جذاب به شمار می رود. در واقع پرتابه های انفجاری که در دسترس شما می باشند، برای برخی از دشمنان در این بازی و از بین بردن آن ها واجب بوده و شما باید برای از بین بردن دشمنانی که ابعاد بزرگتری دارند از آن استفاده کنید. می توانید سلاح هایی که دشمنان استفاده کرده اند را نیز مورد استفاده قرار دهید. در نهایت نیز باید گفت که موسیقی متن فوق العاده ای که در سراسر بازی اجرا می شود، هیجان هر نبرد با دشمنان را بیشتر کرده و همین امر باعث می شود که گیمر بتواند رضایت بیشتری از بازی داشته باشد.

در ابتدای بازی، شخصیت Aloy تنها یک تیر و کمان برای مقابله با دشمنان در دسترس دارد و در ادامه راه بازی و به تناسب هر قسمت، اسلحه ها و مهمات جدیدی ارائه می شود که می توانید از آن ها استفاده کنید. یک نکته مهم که در مبارزه با دشمنان به هیچ عنوان نباید از یاد برد، اهمیت سرعت عمل گیمر می باشد. همچنین طراحی بازی به صورت کامل با دسته های DualSense سازگاری داشته و از این روی شما می توانید احساس بهتری از مبارزات در طول بازی Horizon Forbidden West داشته باشید.

ماشین هایی که برای کشتار طراحی شده اند، بسیار عالی هستند و ترفند های جذابی را برای شما به وجود می آورند که می توانید از آن ها استفاده کنید. یکی از نکات بسیار مهمی که در خصوص Horizon Forbidden West باید بیان کرد، دقت در تیراندازی است. در واقع شما باید بتوانید از مهمات خود به خوبی استفاده کنید و به فراخور پیشرفت در داستان بازی آن ها را تقویت کنید تا بتوانید در درگیری ها بهترین عملکرد را داشته باشید.

در میان ماشین های کشتاری که در طول بازی در دسترس شما می باشند، Thunderjaw به عنوان یکی از بهترین گزینه ها به شمار می رود و می تواند مجموعه وسیعی از اسلحه ها را در اختیار شما قرار دهد. در بازی نسخه قبلی Horizon یعنی Zero Dawn شاهد افزایش میزان سختی بازی در قسمت های پایانی بودیم و باید گفت که در بازی Horizon Forbidden West نیز این واقعیت همچنان وجود دارد ولی شما با آپدیت کردن اسلحه ها می توانید انتظار داشته باشید که درگیری ها را روان تر می توانید تمام کنید.

درخت مهارتی که برای Horizon Forbidden West در نظر گرفته شده است بسیار گسترده بوده و به این امکان را می دهد تا بتوانید انواع مهارت ها را کسب کنید و در واقع حق انتخاب بسیار گسترده تری را در مواجهه با دشمنان خواهید داشت. باید در نظر داشته باشید که شش ستون مختلف برای درخت مهارت در نظر گرفته شده است که مثلا شما می توانید با ستون شکارچی، مهارت خود را در استفاده و عملکرد تیر و کمان بیشتر کنید. همچنین شما قادر خواهید بود که با پیشرفت در این ستون از درخت مهارت، عملکرد بسیار بهتری را در شلیک داشته باشید که قطعا در مرگبار بودن اسلحه تاثیر خواهد داشت. از دیگر ستون هایی که در درخت مهارت Aloy برای بازی Horizon Forbidden West در دسترس می باشد می توان به شجاعت و توانایی در مبارزه های رو در رو اشاره نمود. به صورت متناوب باید مبارزه کنید تا در نهایت بتوانید به عنوان یک مبارزه گر حرفه ای شناخته شوید.

نقد و بررسی بازی Horizon Forbidden West

رویارویی هایی که در بازی Horizon Forbidden West وجود دارد بسیار متنوع است و از این روی نیاز به افزایش مهارت Player احساس می شود. تهدیدات روز به افزایش می باشند و در نهایت هر مبارزه می تواند تمرینی برای مبارزه سخت بعدی باشد. گیم پلی بازی در هر لحظه پیشرفت می کند و همین مسئله را می توان یکی از مهم ترین و جذاب ترین ویژگی های Horizon Forbidden West دانست.

مبارزه با گروه های انسان در بازی Horizon Forbidden West بسیار سخت بوده و نسبت به نسخه قبلی بسیار پویاتر می باشد. معماری و پوشش گیاهی در بازی بسیار مناسب برای مخفی کاری بوده و شما باید از این قابلیت برای پیروزی در مبارزه ها استفاده کنید. تمامی ویژگی ها در خصوص مبارزه با دشمنان در بازی Horizon Forbidden West به گونه ای در نظر گرفته شده است که به مرور به عمق بازی افزوده می شود و همین امر باعث سرگرم کننده تر شدن بازی با پیشرفت در گیم پلی می شود. حرکاتی که در مبارزات باید انجام شود افزوده می شود و همچنین ترکیب های حرکتی بیشتری را یاد می گیرید که باعث می شود کنترل بازی پیچیده تر شود و همچنین انرژی بیشتری از لحاظ ذهنی از شما می گیرد. در نهایت باید گفت که بازی به صورت کاملا حرفه ای طراحی شده است تا شما را به خود درگیر کند.

توانایی های شما در این بازی جهان باز نیز باعث می شود تا پلیر بتواند عملکرد خوبی را داشته باشد و شما واقعا احساس کنید که در یک دنیای جدید وارد شده اید. به طور کلی پیشرفت ها نسبت به نسخه Zero Dawn بسیار بالاست و باید در نظر داشت که این بازی واقعا می تواند شما را به خود درگیر کند. همچنین شخصیت Aloy به خصوص در مبارزات می تواند شما را به خود درگیر کند. پس باید گفت که بازی یکی از بهترین گزینه ها برای اجرا در سال 2022 به شمار می رود.

در بازی Horizon Forbidden West شما به بیشتر از یک ابزار برای مبارزه و رهایی از موقعیت های خطرناک دارید و همین امر باعث می شود که بازی تا حد بسیار زیادی جذاب شود و همچنین نیاز به کنجکاوی در فضای بازی برای شما وجود خواهد داشت. این بازی قطعا می تواند یکی از بهترین انتخاب های پیش روی شما باشد و همواره می تواند ذهن گیمر را به خود جذب کند.

نقد و بررسی بازی Horizon Forbidden West

محیط بازی Horizon Forbidden West

در بازی Horizon Forbidden West شما می توانید هماهنگی بسیار جذابی از مناظر طبیعی و ماشین های ترسناک را مشاهده کنید. محیط بصری بازی را می توان به عنوان چشمگیرترین بازی موجود در دنیا دانست و حتی زمانی که پرفورمنس بازی در حالت 60 فریم تنظیم می شود، شما می توانید جزئیات بیشتری را احساس کنید. دنیا جذابیت بسیار زیادی دارد، از جنگل سرسبز گرفته تا صحرای بزرگ را شامل می شود، قله های برفی خواهید دید و حتی می توانید به ساحل بروید.

Horizon Forbidden West شما را درگیر خواهد کرد و دنیای وسیعی که برای آن در نظر گرفته شده است باعث می شود تا گیمر بتواند ساعت ها بازی کند. Guerrilla به خوبی توانسته است این بازی را توسعه دهد و همین امر نسبت به محیط بازی بی جان Zero Dawn بسیار گسترده تر می باشد.

در بازی Horizon Forbidden West شما می توانید به دهکده های کوچک و کلبه ها بروید و همچنین در شهرهای بزرگ نیز می توانید کنجکاوی کنید. هر کدام از محیط ها ویژگی های خاص خود را دارند و می توان گفت که معماری خانه ها نیز با حساسیت بسیار زیادی طراحی شده است.

علاوه بر توجه به محیط، توجه به جزئیات و شخصیت ها در بازی Horizon Forbidden West به خوبی انجام شده است. هر قبیله ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. طراحی لباس به صورت کاملا حرفه ای انجام شده است و مکان های مختلفی برای ذخیره سازی منابع و سلاح ها در نظر گرفته شده است. تمدن ها به خوبی به تصویر کشیده شده اند و به خصوص زمانی که شما به عنوان یک مبارز وارد ماموریت های فرعی می شوید، به خوبی می توانید این قضیه را درک کنید. پس می توان گفت که Horizon Forbidden West نسبت به نسخه قبلی خود که محتوای بسیار محدودی را ارائه می داد، از عملکرد بسیار بهتری برخوردار می باشد.

نقد و بررسی بازی Horizon Forbidden West

برای مثال در طول ماموریت های فرعی یک جستجوگر گنج از شما می خواهد که به غارها بروید و یا در میان کشتی های غرق شده به حفاری بپردازید تا بتوانید به یک فناوری باستانی دست پیدا کنید. تله هایی که در طول ماموریت های جانبی در نظر گرفته شده است باعث می شود که بازی بسیار هیجان انگیزتر از آن چیزی باشد که شما تصور می کنید. ساده انگاری این ماموریت ها نیز باعث می شود که کشته شوید و یا در تله های بسیار عجیب و متفاوتی که گذاشته شده است گیر کنید. پس می توان گفت که رد کردن مراحل در بازی Horizon Forbidden West نیاز به دانش بسیار زیادی خواهد داشت که باید حتما به آن ها توجه داشته باشید.

علاوه بر ماموریت های فرعی شما می توانید فعالیت های دیگری را نیز انجام دهید، برای مثال به اردوگاه شورشیان بروید و آن ها را از بین ببرید و یا غول هایی که در طول بازی بر سر راه شما قرار می گیرند را باید از بین ببرید. همه ابزارها به صورت گسترده ای در دسترس شما قرار داده شده است تا بتوانید لذت دوچندانی از این بازی ببرید.

نتیجه گیری

این بازی که به صورت انحصاری توسط سونی پشتیبانی می شود، گزینه ای بسیار بهتر از بازی هایی نظیر Witcher 3 یا Assassin’s Creed Valhalla به شمار می رود و توانسته است بسیاری از گیمر ها را به خود جذب کند. در صورتی که برای بازی کردن از اکوسیستم های بازی سونی استفاده می کنید، می توانید Horizon Forbidden West را خریداری کرده و اجرا کنید.

برای مشاهده قیمت و خرید بازی Horizon Forbidden West برای PS5 و PS4 به فروشگاه تک سیرو مراجعه کنید.

محمد شفیعی

دنیا برای من در یک لحظه قفل شد. پاییز سال 1930 و شخصیت به یادماندنی توماس آنجلو. بازی کردن واقعا احساس رهایی به من میده. من بازی میکنم چون قطعا هیچوقت نمیتونم به 1930 نیویورک برگردم. بازی می کنم چون هیچوقت با دوستانم نمیتونم یه گنگ مافیایی رو توی شهری که هستم رهبری کنم. محمد شفیعی، کسی که از بچگی پای ثابت بازی های کامپیوتری بوده، سعی میکنه که بدون در نظر گرفتن سلیقه شخصی، محتوایی رو برای شما آماده کنه که بررسی، انتخاب و خرید از تک سیرو آسون تر بشه.

یک دیدگاه

  1. عالی … من به این بازی خیلی اعتماد داشتم و اون رو پیشخرید کردم و میتونم بگم تو بعضی موارد بالاترین کیفیت رو تو بازیها یی که تا به امروز منتشر شده داره وقتی در حین بازی روی حالت فوتو مود برین و روی صورت کاراکتر اصلی زوم کنید جزئیات باورنکردنی از چهره رو میبینید که تا حالا تو هیچ بازی ای پیاده نشده تجربه اونو به همه گیمرها پییشنهاد میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا