اخبار بازی

با ویژگی جدید اپلیکیشن ویندوز ایکس باکس آشنا شوید

بر اساس اخبار بازی که اخیرا منتشر شده است، مایکروسافت یک قابلیت جدید را برای اپلیکیشن ویندوزی ایکس باکس در نظر گرفته است که می تواند بسیار کاربردی به شمار رود. در واقع این قابلیت به شما پیش از آن که بازی را بارگیری و نصب کنید می گوید که با توجه به سخت افزار و همچنین سایر ویژگی های PC شما، آیا بازی به صورت روان بر روی کامپیوتر شما اجرا خواهد شد یا خیر. این ویژگی که در واقع نوعی لیبل در صفحه بازی این اپلیکیشن می باشد در نهایت به شما کمک می کند تا با دقت بیشتری بازی ها را نصب و استفاده کنید. این قابلیت کاربردی اپلیکیشن ایکس باکس البته هنوز به صورت رسمی آغاز به کار نکرده است و هنوز به صورت آزمایشی و در بازی های بسیار محدودی اعمال شده است.

با ویژگی جدید اپلیکیشن ویندوز ایکس باکس آشنا شوید

با وجود این قابلیت، سیستم مورد نیاز بازی در اپلیکیشن XBOX همواره به شما نشان داده خواهد شد ولی به این دلیل که برخی از گیمر ها می توانند تشخیص درستی در خصوص استفاده از این مشخصات داشته باشند، لیبل تعیین اجرای روان بازی می تواند کار را برای شما بسیار راحت کند.

هنوز این قابلیت برای بسیاری از بازی ها انجام پذیر نمی باشد و باید در نظر داشت که سیستم ممکن است ارور لیبل را برای شما نشان دهد ولی باید در نظر داشت که باز هم با وجود حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم مورد نیاز پیشنهادی می تواند راهکاری بسیار خوب برای شما باشد تا متوجه شوید که آیا سیستم سخت افزاری شما برای اجرای روان بازی آماده است یا خیر. البته این قابلیت جدید اپلیکیشن ایکس باکس به مایکروسافت این امکان را می دهد که بتواند با ایجاد یک پایگاه داده، عملکرد فنی بازی ها را بررسی کرده و میزان درصد رضایت را بیشتر متوجه شود.

با ویژگی جدید ویندوز ایکس باکس

این قابلیت که به نام Performance Check شناخته می شود هنوز از سوی مایکروسافت (Microsoft) به صورت رسمی آغاز به کار نکرده است و از این روی ما نمی دانیم که دقیقا این قابلیت جدید در اپلیکیشن ایکس باکس چطور کار می کند. حتی هنوز نمی دانیم که اطلاعات مورد نیاز برای اجرای روان را تنها بر اساس سخت افزار می سنجد یا عوامل دیگر را در نظر می گیرد! با این حال در کنار اپلیکیشن ویندوزی ایکس باکس شما می توانید از نرم افزار هایی مانند Can You Run It استفاده کنید تا برای نصب بازی به مشکل برخورد نکنید.

دانلود و نصب این نسخه از اپلیکیشن ایکس باکس برای تمامی افراد امکان پذیر است و برای دانلود لازم است که به قسمت اپلیکیشن های Insider ایکس باکس رفته و دانلود و ثبت نام کنید. با این کار شما می توانید زود تر از بقیه از وجود این قابلیت مطلع شده و از آن استفاده داشته باشید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا