نقد و بررسی

اولین کنترلر حرفه ای PS5 توسط شرکت Scuf معرفی شد

پس از مدت ها انتظار برای اولین بار کنترلر PS5 در بازار معرفی شد که توسط شرکت سونی تولید نشده است! این کنترلر جدید PS5 که به نام Reflex Pro، Reflex و Reflex FPS شناخته می شود، به صورت کاملا انحصاری برای پلی استیشن 5 توسط شرکت Scuf طراحی و تولید شده است.

زمانی که به ظاهر Scuf Reflex نگاه می کنیم، این کنترلر تقریبا شبیه به DualSense می باشد و به نوعی طراحی تا حدی شبیه به کنترلر سنتی است که برای پلی استیشن 5 در نظر گرفته است. اما باید در نظر داشت که این کنترلر نسبت به دسته های اصلی پلی استیشن 5 با قابلیت ها و پیشرفت های کوچک بسیاری همراه بوده است و قطعا این امکانات برای یک گیمر حرفه ای می تواند بسیار جذاب باشد. باید در نظر داشت که مهم ترین ویژگی جدیدی که به این دسته اضافه شده است، دسته ای از کنترلر های پشتی است که قابلیت جابجایی داشته و همچنین یک پدال پشتی مانند Xbox Elite Series 2 برای این محصول در نظر گرفته شده است. در واقع شما می توانید این قابلیت ها را با یک دکمه لاستیکی که پشت دسته ها قرار گرفته است فعال یا غیر فعال سازید.

اولین کنترلر PS5 توسط شرکت Scuf معرفی شد

تریگر های تطبیقی که سونی برای دوال سنس در نظر گرفته بوده است هنوز هم در Reflex و Reflex Pro قابل مشاهده است و باید در نظر داشت که Reflex FPS به عنوان یک محرک فوری با یک دکمه فعال شده و می تواند امکان تعویض تنظیمات را به شما بدهد.

آنالوگ هایی که برای Reflex در نظر گرفته شده است، به شما این امکان را خواهد داد که بتوانید تنظیماتی برای لمس بلند، کوتاه یا برای اشکال خاص داشته باشید. همچنین در صورتی که تمایل به تعویض رنگ دسته ها داشته باشید، این کار با توجه به قابلیت جداسازی پوسته در دسترس شما خواهد بود.

کنترلر جدید Scuf PS5 در چه رنگ هایی عرضه می شود؟

از مهم ترین ویژگی هایی که برای این محصول در نظر گرفته شده است، عرضه آن در رنگ های مختلف می باشد. سفید، مشکی، خاکستری، آبی سرمه ای، قرمز و نارنجی را می توان از جمله رنگ های این محصول دانست. نسخه مشکی اولین رنگی است که در زمان عرضه در دسترس شما خواهد بود و رنگ های بیشتر را می توانید به مرور زمان در هفته های بعد از عرضه محصول، در دسترس داشته باشید.

اولین کنترلر PS5 توسط شرکت Scuf معرفی شد

آیا Scuf Reflex واقعا اولین کنترلر PS5 است که توسط سونی تولید نمی شود؟

از دیدگاه فنی می توان گفت که Scuf Reflex به عنوان اولین کنترلری نیست که توسط سونی تولید نشده است و فروشگاه هایی مانند HexGaming و Aim Controllers را می توان از دیگر شرکت هایی دانست که پیش از این نسخه های سفارشی از DualSense را در بازار عرضه می کرده اند. البته باید در نظر داشت که این کنترلر PS5 در واقع اولین محصولی است که به صورت مستقل طراحی و تولید شده است و باید امید داشته باشیم که شرکت های دیگری مانند Astro نیز به زودی وارد این بازار می شوند و محصولاتی مشابه را در بازار عرضه خواهند کرد.

خط تولید Scuf Reflex این محصول را با قیمت پایه 199 دلار در بازار عرضه می کند و محصول FPS و PRO با قیمت های 259 و 229 دلاری در بازار عرضه خواهند شد. شما در فیلم منتشر شده می توانید مشخصات و ظاهر فنی این محصول را بیشتر مورد بررسی قرار دهید.

محمد شفیعی

دنیا برای من در یک لحظه قفل شد. پاییز سال 1930 و شخصیت به یادماندنی توماس آنجلو. بازی کردن واقعا احساس رهایی به من میده. من بازی میکنم چون قطعا هیچوقت نمیتونم به 1930 نیویورک برگردم. بازی می کنم چون هیچوقت با دوستانم نمیتونم یه گنگ مافیایی رو توی شهری که هستم رهبری کنم. محمد شفیعی، کسی که از بچگی پای ثابت بازی های کامپیوتری بوده، سعی میکنه که بدون در نظر گرفتن سلیقه شخصی، محتوایی رو برای شما آماده کنه که بررسی، انتخاب و خرید از تک سیرو آسون تر بشه.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا