آموزش PS4

پلی استیشن پلاس چیست؟

پلی استیشن پلاس چیست؟

گسترش روز افزون شبکه PSN سبب توسعه بازی های دیجیتالی و استفاده از اینترنت روی کنسول شد. در همین راستا سونی اقدام به عرضه PlayStation Plus کرد. این پلی استیشن موفق شد نظر گیمرها را به خود جلب کند. در ادامه به دلیل این محبوبیت اشاره می شود.

پلی استیشن پلاس

بازی های آنلاین امروزه بسیار پرطرفدار است اما برای حضور در این بازی ها باید عضو پلی استیشن پلاس (PlayStation Plus) بود در غیر این صورت حضور در این بازی ها امکان پذیر نمی باشد. قطعا بدون پلی استیشن پلاس حضور چند نفره در بازی های Call of Duty، FIFA و Battlefield امکانپذیر نیست. بسیاری از بازی ها مانند Overwatch و Rainbow Six Siege به گونه ای طراحی شده اند که امکان بازی تک نفره در آنها وجود ندارد پس برای این قبیل بازی ها هم باید عضو این پلی استیشن بود.

امکان بازی رایگان به صورت ماهانه

یکی دیگر از امکاناتی که سونی در اختیار گیمرهای پلی استیشن پلاس قرار داده، امکان بازی رایگان است. سونی به صورت ماهانه لیست بازی های رایگان را منتشر می کند و گیمر می تواند ماهی دو بازی را انتخاب کند. این لیست شامل دو بازی برای پلی استیشن 4، دو بازی برای کنسول دستی پلی استیشن ویتا و 3 بازی برای پلی استیشن 3 است. قاعدتا برای پلی استیشن 4 (PS4) بازی های معروفی در لیست قرار نمی گیرد اما ممکن است گاهی بازی های بزرگ و نامدار هم در این لیست رایگان قرار گیرد. پس با دریافت اشتراک یک ساله این بازی ها می توان در سال به 24 بازی رایگان دسترسی پیدا کرد.

پلی استیشن پلاس

اما در مورد پلی استیشن پلاس این نکته قابل توجه است که بازی های رایگان را می توان برای همیشه نگه داشت یعنی با اضافه کردن این بازی ها به بخش Library ، می توان صاحب آن بازی شد حتی اگر دانلود نشود.

تخفیف فروشگاه پلی استیشن

برای به صرفه بودن خرید بازی های پلی استیشن، سونی تخفیفاتی را برای مشترکین PlayStation Plus در نظر گرفته است. این قبیل تخفیف ها به صورت هفتگی اعلام می شوند که بسیار پیشنهادات خوب و وسوسه کننده ای هستند. اما در روزهای تعطیل یا Black Friday می توان شاهد تخفیفات بسیار ویژه بود.

پلی استیشن پلاس

فضای ابری رایگان

فضای ذخیره ابری یکی از امتیازات پلی استیشن ها به حساب می آید که سونی برای دارندگان پلی استیشن پلاس فضای ابری در حدود 10 گیگ در نظر گرفته است. با ذخیره سازی فایل ها در این فضا امکان دسترسی به آنها در هر زمان و مکانی امکان پذیر است.

پلی استیشن پلاس

چند نکته مهم

  • باید توجه کرد اگر در عضویت PlayStation Plus هستید و اکانت شما نیز در Primary فعال است، دیگران می توانند به راحتی از امتیازات شما استفاده کنند.
  • تخفیفاتی که در نظر گرفته می شود بسته به نوع کشور متفاوت است.
  • در هنگام خرید پلی استیشن پلاس باید به نوع حساب کاربری توجه شود زیرا باید PlayStation Plus مخصوص به نام کاربری را خرید. با توجه به نوسانات دلار و یورو پیشنهاد می شود حساب کاربری کشور آمریکا ایجاد شود.

برای مشاهده انواع گیفت کارت و پلاس برای پلی استیشن به این لینک مراجعه کنید.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا